LOREM IPSUM DOLOR Unihokej Warszawa, 21-24.04.2022; organizator: AZS Warszawa ne Dwa lata temu zajęli szóste miejsce, rok temu zdobyli brąz, a tym razem cieszyli się z wygranej podczas AMP w unihokeju. Politechnika Gdańska przerwała dobrą passę krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Akademickie Mistrzostwa Polski rozgry- Drugie 15 minut meczu zagrali jednak kon- wane były na obiektach Szkoły Głównej certowo i awansowali do 昀椀nału. Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Je- W pojedynku o złoto inżynierowie z Gdań- dynie drugiego dnia rywalizacji z uwagi na ska zwyciężyli z obrońcami tytułu – AGH dużą liczbę gier część spotkań grupowych Kraków. Krakowianie już po czterech mi- przeniesiona została na teren Warszaw- nutach i golach Mateusza Rogosa i Kac- skiego Uniwersytetu Medycznego. pra Ziętary prowadzili 2:0. Jednak tra昀椀enia O medale ubiegała się rekordowa liczba 30 Leszka Samsona, Maurycego Gawrysiaka, uczelni podzielonych początkowo na 8 grup. Michała Ząbkiewicza i Weroniki Grądzkiej Łącznie w ciągu całego turnieju rozegrano sprawiły, że Politechnika Gdańska zwycię- aż 74 mecze, w których padły setki goli. żyła 9:3 i z kibicami cieszyła się ze zło- Tradycyjnie już spotkania rozgrywane były tego medalu. w formule SWISS, czyli z trzema gracza- – W tym roku przyjechaliśmy trochę moc- mi w polu plus bramkarz. Rozgrywki miały niejszym składem i zdobyliśmy złoto. Bar- charakter koedukacyjny, bo przez cały czas dzo się cieszę z tego, bo co roku wspinamy na parkiecie musiała przebywać jedna za- się o poziom wyżej. Teraz pewnie nawet wodniczka lub jeden zawodnik. srebro by nas satysfakcjonowało, ale wy- Mistrzami odrabiania strat i akademickimi grywając 昀椀nał czujemy się fantastycznie. mistrzami Polski okazali się reprezentanci Przed turniejem widząc, że jest 30 dru- Politechniki Gdańskiej. Brązowi medaliści żyn, sądziliśmy, że to jest nierealne, żeby yło niereal z ubiegłego roku w pół昀椀nale pokonali Ślą- pokonać tak wielu rywali, którzy mają ski Uniwersytet Medyczny w Katowicach w składzie zawodników z Ekstraligi. W pół- B 11:5, choć do przerwy przegrywali (3:5). 昀椀nale i 昀椀nale nie poddawaliśmy się i cho- 256