i mistrza Europy, ale jemu także przytra昀椀ł się mały błąd, niesamowity. Złamanie 50 sekund kiedyś wydawało mi się nie- ŃŃ co skończyło się srebrem. To czwarty medal ME w karierze osiągalne, a ja zrobiłam to znów i wierzę, że dalej będę biegać EE Dzieńskiego, który w dorobku ma także tytuł mistrza świata na podobnym pułapie i wreszcie wyprzedzę Bol – komentowała II PP sprzed sześciu lat. zawodniczka AZS, nie mogąc się doczekać startu w sztafecie. RR EE – Bardzo się cieszyłem i i byłem mocno nakręcony. Energii Indywidualne sukcesy biało-czerwonych napawały optymizmem II SIERPIEŃSS dodawały mi sukcesy dziewczyn, a tłum kibiców mnie niósł. przed rywalizacją na 4×400 metrów. Polki, do których dołączyła W biegu 昀椀nałowym włączyło mi się myślenie i popełniłem Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice), nie zawiodły, choć mały błąd, a mogłem ustanowić rekord na poziomie 5.20 s walka o podium trwała do ostatnich metrów. Po trzech zmianach – komentował dla TVP Sport zawodnik AZS ANS Tarnów. nasze zawodniczki zajmowały czwarte miejsce. Znakomitym 昀椀- Siostry Kałuckie jeszcze długo utrzymywały wysoką formę. niszem popisała się jednak Kaczmarek, która wyprzedziła dwie Na początku września rywalizowały po raz kolejny – tym rywalki i wbiegła na metę jedynie za bezkonkurencyjną Bol. razem w 昀椀nale Pucharu Świata w Edynburgu i znów lepsza – Każda z nas wykrzesała z siebie ostatki sił, bo tak się biega była Aleksandra. Podczas 昀椀nałowych zawodów w Dżakarcie w sztafecie. Chciałyśmy obronić tytuł mistrzyń Europy. Niestety mogło dojść do powtórki, ale Ola przegrała swój pół昀椀nał to się nie udało, ale przegrać z takim wynikiem, to żaden wstyd. i musiała się zadowolić brązem. Tym razem o złoto powal- Jak wszyscy wiedzą, nie jestem w najlepszej dyspozycji. Dlatego czyła Natalia, przegrywając z Chinką Lijuan Deng. To, co był stres. Cieszę się, że to był mój ostatni bieg w tym sezonie – najlepsze, czekało jednak na koniec. Okazało się bowiem, że komentowała Święty-Ersetic, której nie było dane bronić tytułu Aleksandra wygrała klasy昀椀kację generalną Pucharu Świata, indywidualnie, bo odpadła w pół昀椀nale. a jej siostra zajęła trzecie miejsce! Biało-czerwone zostały tym samym wicemistrzyniami Europy, – Nie spodziewałam się, że ten sezon tak się potoczy. To osiągając drugi rezultat w historii polskiej lekkiej atletyki. Szyb- było wow! W Pucharze Świata zdobyłam złoto, dwa srebra ciej biegały tylko w 昀椀nale olimpijskim w Tokio w ubiegłym roku. i trzy brązy, biegałam szybko i wiele razy schodziłam poni- Srebrne medale otrzymały także startujące w eliminacjach Kinga żej siedmiu sekund. Bardzo się cieszę, że stałam się bardziej Gacka i Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin). regularną i przewidywalną zawodniczką i poprawiłam aż Po brąz na 1500 m sięgnęła So昀椀a Ennaoui. Lepsze od Po- tyle życiówek – komentowała dla Polskiego Radia zdobyw- lki okazały się jedynie Brytyjka Laura Muir i Irlandka Ciara czyni Pucharu Świata, narzekając nieco na… brak wakacji. Mageean. Zawodniczka AZS UMCS Lublin już w eliminacjach DS., foto: fb ISFC już w pierwszym rzucie ustanowiła nowy rekord życiowy – 71,63 m w Monachium potwierdziła medalowe aspiracje, wygrywając i była klasy昀椀kowana na drugiej pozycji. Jak się później okaza- swoją serię i uzyskując pewny awans do 昀椀nału. W nim pod- ło, udało się ja utrzymać do końca konkursu. W ostatniej próbie opieczna Wojciecha Szymaniaka jako trzecia przekroczyła linię zawodniczka AZS AWF Warszawa poprawiła jeszcze swój wynik mety z rezultatem 4:03.59 sekundy. To jej drugi medal mi- – 72,12 m i mogła się cieszyć z sensacyjnego srebrnego medalu. strzostw Europy w karierze – przed czterema laty w Berlinie Jak toJak to, ja, ja?? Na najwyższym stopniu podium stanęła Rumunka Bianca Ghelber zdobyła srebro. z rezultatem 72,72 metra. – Nie dociera to do mnie. Przed startem – Jestem przeszczęśliwa. Po tylu perypetiach, przygodach i tym, za spełnienie marzeń uważałam awans do wąskiego 昀椀nału, a tu co przeżyłam w ostatnich latach, ten medal jest dla mnie jak zło- PPolscy lekkoatleci zdobyli podczas mistrzostw Europy w Monachium aż 14 medali. W dziewięciu z nich swój udziałolscy lekkoatleci zdobyli podczas mistrzostw Europy w Monachium aż 14 medali. W dziewięciu z nich swój udział jest medal! – komentowała zaskoczona i zmieszana tym, że musia- to – przyznała Polka, która powróciła do rywalizacji wiosną tego mieli reprezentanci klubów AZS, którym udało się sprmieli reprezentanci klubów AZS, którym udało się sprawić kilka sporych niespodzianek.awić kilka sporych niespodzianek. ła stanąć przed kamerami. roku po 20 miesiącach przerwy. Problemy zdrowotne wykluczyły Pokładanych w nich nadziei nie zawiodły specjalistki od 400 me- ją między innymi z udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Już od początku było sensacyjnie. W pierwszej konkurencji –Już od początku było sensacyjnie. W pierwszej konkurencji – trów. Wicemistrzynią Europy została Natalia Kaczmarek z AZS AWF Zaskoczył Paweł Fajdek. Mistrz świata w rzucie młotem roz- marmaratonie atonie kobiet kobiet złoty złoty medal medal zdobyła zdobyła AleksandrAleksandra a Lisowska.Lisowska. Wrocław, po raz drugi w karierze łamiąc barierę 50 sekund (49.94 s). począł od dwóch spalonych prób, a potem osiągnął 79,15 Zawodniczka AZS UWM Olsztyn od starZawodniczka AZS UWM Olsztyn od startu tu utrzymywała poutrzymywała po-- Podopieczna trenera Marka Rożeja musiała uznać wyższość jedynie metra. Zawodnikowi AZS AWF Katowice dało to dopiero zycję w prowadzącej grupie. Kiedy stawka zaczęła się rozciązycję w prowadzącej grupie. Kiedy stawka zaczęła się rozcią-- znakomitej Holenderki Femke Bol. Ta poprawiła jeszcze swój znako- czwarte miejsce w konkursie, który wygrał Wojciech Nowicki. gać, Pgać, Polka pozostawała w czołówce. Na trzy kilometry przedolka pozostawała w czołówce. Na trzy kilometry przed mity wynik uzyskany na Diamentowej Lidze w Chorzowie (49.44 s). Z miejsca tuż za podium cieszyła się za to Alicja Konieczek. metą zaatakowała i objęła prowadzenie, którego nie oddałametą zaatakowała i objęła prowadzenie, którego nie oddała Był to najlepszy rezultat w tym roku w Europie. Brąz dzięki znakomi- W 昀椀nale biegu na 3000 m z przeszkodami zawodniczka OŚ aż do końca. Lisowska uzyskała rezultat 2:28:36.aż do końca. Lisowska uzyskała rezultat 2:28:34. temu 昀椀niszowi wywalczyła Anna Kiełbasińska (50.29 s), a ósma była AZS Poznań i mistrzyni Uniwersjady z 2019 roku ustanowiła Jak Jak się się okazałookazało, , nie nie był był to to jedyny jedyny krkrążek. ążek. W W rywalizacji rywalizacji drudru-- Iga Baumgart-Witan. – To były moje pierwsze seniorskie mistrzostwa nowy rekord życiowy – 9:25.15. żynowej nasze marżynowej nasze maratonki wywalczyły bratonki wywalczyły brązowy medal. Obokązowy medal. Obok Europy i od razu zdobyłam na nich medal, a poziom był przecież Aleksandra Leszczyńska, DS, foto: Paweł Skraba Lisowskiej na podium stanęły 19. indywidualnie AngelikaLisowskiej na podium stanęły 19. indywidualnie Angelika Mach (AZS UMCS LMach (AZS UMCS Lublin) ublin) i 26. Monika Jackowska. – Ti 26. Monika Jackowska. – To o coścoś naprnaprawdę wspaniałego i spełnienie marzeń każdego sporawdę wspaniałego i spełnienie marzeń każdego spor-- towca. Ptowca. Przyjechałam rzyjechałam walczyć o medal, ale wiadomowalczyć o medal, ale wiadomo, , że toże to jest jest marmaraton i wszystko może się aton i wszystko może się wydarzyć. wydarzyć. Od początku Od początku nienie W skrócie Trzecie miejsca w łącznych punktacjach młodzie- mogłam się jednak odnaleźć, bo dla mnie było za wolnomogłam się jednak odnaleźć, bo dla mnie było za wolno. Jak. Jak żowych MP w wioślarstwie zajęły kluby spod toto, , ja mam biec pierwsza? ja mam biec pierwsza? Nie Nie jestem na jestem na tyle tyle doświadczona,doświadczona, znaku gryfa. AZS Szczecin zdobył na nich jedno żeby prowadzić zawody takiej rżeby prowadzić zawody takiej rangi. Od 30 kilometrangi. Od 30 kilometra wiea wie-- złoto oraz po dwa srebra i brązy, co dało mu działam jednak, że biegnę po medal, a od 35 kilometrdziałam jednak, że biegnę po medal, a od 35 kilometra żea że Polacy zostali mistrzami świata w plażowym korfballu. wysoką lokatę w rankingu kobiecym. AZS UMK będę miała złotobędę miała złoto. Mam nadzieję, że to tylko wstęp do tego. Mam nadzieję, że to tylko wstęp do tego,, W Maroku pokonali w 昀椀nale Portugalię 13:5, wcześniej Toruń sięgnął po jedno złoto, cztery srebra i trzy co osiągnę w przyszłości – komentowała.co osiągnę w przyszłości – komentowała. odprawiając po złotym golu innego faworyta – Belgię. brązy, co dało mu trzecie miejsca wśród mężczyzn W środę wszyscy niecierpliwie czekali na 昀椀nał 400 mW środę wszyscy niecierpliwie czekali na 昀椀nał 400 m Połowę polskiej ekipy stanowili zawodnicy mistrza i w klasy昀椀kacji łącznej. We wrześniu ekipa AZS z z udziałem udziałem aż aż trzech trzech PPolek. olek. Zanim Zanim jednak jednak panie panie przystąpiłyprzystąpiły kraju - AZS Ballu昀昀 Wrocław: Izabela Kołodziejczyk, UMK zdominowała MP w sprincie wioślarskim, do walki o medale, dość nieoczekiwanie wielkich emocji dodo walki o medale, dość nieoczekiwanie wielkich emocji do-- Marcin Nowak, Kamil Nowacki. Trenerem kadry był wygrywając wszystkie możliwe rankingi. starczyła starczyła rywalizacja w rywalizacja w 昀椀nałowym 昀椀nałowym konkursie konkursie młociarek. młociarek. PPodod kolejny przedstawiciel tego klubu – Maciej Żak. Sukcesy torunian dały im na koniec roku nieobecność Anity Włodarczyk i Malwiny Knieobecność Anity Włodarczyk i Malwiny Kopron opron znakomicieznakomicie drugą lokatę w klasy昀椀kacji drużynowych MP. od pierwszej próby spisywała się w nim debiutująca na mięod pierwszej próby spisywała się w nim debiutująca na mię-- dzynarodowych zawodach seniorskich Edzynarodowych zawodach seniorskich Ewa Różańska. Pwa Różańska. Polkaolka 130113300 113311