W skrócie Magdalena Zych została trzecią zawodniczką mistrzostw Polski w short-tracku! Reprezentantka AZS Politechniki Opolskiej od samego początku prezentowała się wyśmienicie, wygrywając kwali昀椀kacje na 1000 m i zajmując drugie miejsce na 1500 m. Na jej sukces w klasy昀椀kacji generalnej ał Oleksiewicz złożyły się ostatecznie brązowe medale af na 1500 m i 3000 m oraz czwarte miej- o:R ot sca na 500 m i 1000 metrów. F Wcześniej opolanka została najlepszą szóste miejsce. – To dla mnie prawdziwe „wow”, nie spodziewałam się, polską zawodniczką rozgrywanych że dotrę aż do 昀椀nału. Jestem z siebie bardzo zadowolona – komento- w Gdańsku mistrzostw świata juniorów. wała Zych, która na koronnym dystansie 500 m była dziesiąta, a wraz Zawodniczka najwyżej została sklasy昀椀- ze sztafetą wygrała 昀椀nał B, co pozwoliło Polkom zakończyć czempio- kowana na dystansie 1500 m, zajmując nat na piątym miejscu. DS Trzema medalami mistrzostw kraju w biathlonie zakończyła sezon Monika Hojnisz-Staręga. Pod- czas zawodów Dusznikach-Zdroju zawodniczka AZS AWF Katowice zdobyła złoto w sprincie i biegu masowym oraz srebro w biegu indywi- dualnym. Druga w sprincie była jej klubowa koleżanka – Kamila Żuk. W biegu indywidualnym panów wygrał Wojciech Filip z AZS AWF Wrocław, który jednocześnie zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Polski Trze- cie miejsce w biegu masowym wywalczył Łukasz Szczurek z AZS AWF Katowice. Wcześniej Hojnisz-Staręga zajęła 11. miejsce o: FIE w Otepaa. Podczas biegu ze startu wspólnego ot F na dystansie 12,5 km Polka spudłowała tylko raz podczas trzeciego strzelania i do podium straciła 51 sekund. Był to najlepszy wynik reprezentanta Magdalena Kozaczuk udowodniła, że nigdy nie Polski w całym sezonie Pucharu Świata. DS należy się poddawać! Reprezentantka AZS AWF Warszawa zajęła trzecie miejsce w rozgrywanych w Stambule zawodach Pucharu Świata szablistek. Choć w światowym rankingu była na 68. miejscu, stanęła na podium po raz drugi w karierze. Po- przednio wydarzyło się to... 15 lat wcześniej! Z sukcesu cieszyli się także nasi młodzi 昀氀oreciści. Podczas Mistrzostw Europy do lat 20 w Nowym ocław Sadzie Piotr Kaśków, Mateusz Kwiatkowski, r Adam Jakubowski i Adam Podralski (wszyscy z AZS AWFiS Gdańsk) dopiero w 昀椀nale uznali WF W A wyższość Włochów, przegrywając 41:45. Trzecie miejsce wśród juniorów wywalczył ponadto szablista AZS AWF katowice, Szymon Hryciuk. DS o: fb KS AZS- ot F 47