AZS OPOLE Kajaki medali pełne W 2022 roku kajakarze z Opola odnosili liczne sukcesy. Medale zdobywane na wszystkich najważniejszych zawodach rangi ogólnopolskiej pozwoliły części z nich awansować na największe imprezy, a 10 zawodników klubu znalazło się w kadrze Polski. Arsen Śliwiński w parze z Michałem Łubniewskim stawali na podium w niemal wszystkich zawodach, w których brali udział. Do najważniejszych sukcesów tej dwójki można zaliczyć świetny występ na mi- strzostwach kraju seniorów w Bydgoszczy, które zdominowane były przez kajakarzy i kanadyjkarzy z Opola. Arsen oraz Michał w parze zdobyli dwa medale, srebro w kategorii C-2 na dystansie 500 m ) K oraz złoto w tej samej kategorii na dystansie 200 a A i d metrów. Na tej samej imprezie udało im się także e M o wywalczyć drugie miejsce w czwórce kanadyjko- t o wej na dystansie 1000 m w osadzie z Mateuszem F Zuchorą i Mateuszem Borgiełem. Ci dwaj ostatni ek ( im odnieśli również liczne sukcesy w kraju. Wspólnie l j K e zdobyli drugie miejsce w kategorii C-2 na dystan- z r d sie 1000 m, Mateusz Borgieł mógł pochwalić się n : A również srebrem na dystansie 5000 metrów. o t o W Bydgoszczy również panie zaznaczyły swoją obec- F ność. Aleksandra Jacewicz samodzielnie wywalczyła brąz, pokonując dystans 500 metrów. Anna Mielnik i Wiktoria Bierzało zajęły trzecią lokatę w konkuren- cji K-2 200 metrów. Bierzało wraz z Piotrem Moraw- skim osiągnęli ten sam rezultat w parze mieszanej. Podczas XXXVIII Długodystansowych Mistrzostw Polski medali naszych podopiecznych również nie ) brakowało. Ekipa z Opola zdobyła pięć krążków. K a A Panie w składzie Wiktoria Bierzało, Anna Mielnik i d e zajęły drugie miejsce w kategorii K-2 10 000 m, M o t a Emilia Szczepanek z Agatą Zielińską zajęły trzecie o miejsce na tym samym dystansie. Pozostałe meda- F ek ( le wywalczyli panowie. Michał Bil w konkurencji im l K-1 10 000 m stanął na najniższym stopniu podium, j K e z a Mateusz Zuchora i Mateusz Borgieł w kategorii r d C-1 10 000 m zdobyli kolejno srebro i brąz. n : A o t Sukcesy osiągnięte na szczeblu krajowym dopro- o wadziły naszych reprezentantów do zmagań na F arenie międzynarodowej. Na mistrzostwach Eu- ropy Arsen Śliwiński wraz z Aleksandrem Kitew- skim zdobyli złoto w konkurencji C-2 na dystan- sie 200 metrów. Arsen zaprezentował się świetnie także w kanadyjskim mieście Halifax, gdzie odby- wały się mistrzostwa świata. Zdobył tam srebro na dystansie 500 m w kategorii C-4, a jego sukces ) powtórzyła wraz ze swoimi koleżankami z osady K a A Aleksandra Jacewicz. i d Do wyróżniających się sukcesów kajakarzy na- e M o t szego klubu na zawodach rangi europejskiej oraz o światowej można zaliczyć także świetny wy- F ek ( stęp Michała Borgieła na mistrzostwach Europy im l w maratonie kajakowym, który odbył się w 2022 j K e z roku w Danii. Michał indywidualnie zdobył złoto r d w C1 Men Short Race – 3,4 km, a w duecie z Ma- n : A o teuszem Zuchorą zajął drugie miejsce. t o F 372