AZS WROCŁAW Błysnęli na igrzyskach Podczas Europejskich Igrzysk Akademickich studenci polskich uczelni zdobyli 83 medale, wygrywając klasy昀椀kację państw. Spory wkład w ten sukces mieli przedstawiciele Dolnego Śląska. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zakończył igrzyska z czterema medalami w tenisie stołowym. W turnieju indywidual- a nym Anna Węgrzyn zdobyła srebrny medal, a Katarzyna Węgrzyn brązowy. Obie siostry sięgnęły po brąz w turnieju deblowym. ocławsk Z Julią Szymczak i Mileną Chrabąszcz zajęły trzecie miejsce także r w zmaganiach drużynowych. a W Reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocła- wiu medale zdobywali w sportach walki. W kategorii do 63 kg echnik olit w judo brązowy krążek w świetnym stylu wywalczyła Tamara o: P ot Anoshkina. Srebro przypadło zespołowi w turnieju drużyn miesza- F nych, gdzie dopiero w 昀椀nale po zaciętej walce ekipa w składzie Alicja Myśliwiec, Konrad Szatkowski, Anna Dyba, Piotr Litwin, Julia Jaśkiewicz, Tomasz Szczepaniak musiała uznać wyższość ukraińskiej uczelni Sumy State University. Reprezentanci naszej drużyny to miks studentów AWF i Politechniki, ponieważ zgodnie z regulacjami zawodów w konkurencjach drużynowych judo mogli startować studenci z jednego miasta. Z kolei w karate w konkurencji kumite do 61 kg trzecie miejsce za- jęła reprezentantka AWF Weronika Mikulska. Medal w konkurencji indywidualnej wywalczył również startujący w konkurencji kumite alczak W powyżej 84 kg karateka Politechniki Wrocławskiej - Maciej Gębka. Organizatorami zawodów były Politechnika Łódzka, Akademicki ilun- a M Związek Sportowy oraz miasto Łódź. Imprezę objął patronatem w m.in. Polski Komitet Olimpijski. o: E ot F alusza ichał W o: M ot F 422