Został niedosyt Trzy miejsca w czołowej trzydziestce to najlepszy wynik biegaczy AZS. Ze swojego pierwszego występu w Pekinie mógł być zado- W sprincie Bury odpadł w eliminacjach i został sklasy昀椀ko- wolony Dominik Bury. Polak przed czterema laty na igrzy- wany na 58. pozycji. W rywalizacji biegaczy w drużynowym skach w Pjongczangu ukończył rywalizację w skiathlonie sprincie techniką klasyczną razem z Maciejem Staręgą od- (15 km techniką klasyczną i 15 km techniką dowolną) na padł w pół昀椀nale, zajmując w swoim biegu ósmą lokatę. 52. pozycji. Przed startem w Chinach Bury zapowiadał, że W olimpijskim debiucie Magdalena Kobielusz wystartowała jego celem jest lokata w czołowej trzydziestce i ten cel w biegu łączonym 2×7,5 kilometra. W gronie 63 pań Polka udało się zrealizować. biegła z numerem 61 i każde miejsce powyżej tej liczby Po pierwszych 15 kilometrach zawodnik AZS AWF Kato- można było uważać za sukces. Ostatecznie zawodniczce wice zajmował 35. miejsce, w biegu techniką dowolną po- AZS AWF Katowice udało się zająć 59. lokatę ze stratą prawił swoją pozycję i był 26. To najlepszy występ polskie- prawie 10 minut do 吀栀erese Johaug. Norweżka została go biegacza na igrzyskach od 16 lat. Miejsca w czołowej zwyciężczynią w Pekinie i zdobyła zarazem swoje pierwsze trzydziestce zajmował także w dwóch kolejnych startach olimpijskie złoto indywidualnie. Świetnie spisała się kolejna indywidualnych. Najpierw był 27. na 15 km stylem kla- polska debiutantka – Izabela Marcisz, która była 16. sycznym. Polak rozpoczął ostrożnie i po 3 km miał dopiero – Były bardzo ciężkie warunki, a trasa nie należała do ła- 43. lokatę. Na 10 km poprawił się o 13 miejsc i 昀椀niszo- twych. Mój bieg mógł być lepszy. To nie było to, na co mnie wał ostatecznie ze stratą 2:53.6 do Fina Iivo Niskanena. stać. Mimo wszystko jestem zadowolona. Trenowałam poza Na koniec bardzo dobrze poradził sobie w uznawanym za kadrą i pokazałam, że najwidoczniej da się dostać na igrzy- najważniejszy biegu masowym, zajmując 30. miejsce. Ze ska. Przede mną jeszcze prawdopodobnie sprinty i 10 km – względu na silny wiatr i dotkliwy mróz organizatorzy pod- powiedziała Kobielusz w wywiadzie dla Eurosportu. jęli decyzję o skróceniu biegu mężczyzn techniką dowolną Olimpijska debiutantka była też 61. na 30 km stylem dowol- na królewskim dystansie 50 km, do 28 kilometrów. – Mia- nym i 78. na 10 km stylem klasycznym. – Ja tu przyjechałam łem większe aspiracje. Szykowałem się najbardziej właśnie z podwórka. Udało mi się zebrać cenne doświadczenie – ko- na ten start. Chciałem walczyć o pierwszą trzydziestkę, po mentowała dla Eurosportu nasza biegaczka, która do igrzysk cichu liczyłem nawet na pierwszą piętnastkę i szkoda, że przygotowywała się bez pomocy trenerów reprezentacji. się nie udało. Został niedosyt – opowiadał Bury. foto: Szymon Sikora (PKOl) Ol) a (PK or ik o: Szymon S ot F 19