AZS RZESZÓW Na ergometrach nie ma mocnych Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego znów nie mieli sobie równych podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim. W zorganizowanych w dniach 9-10 kwiet- nia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie Akademickich Mistrzostwach Polski uczestniczyło ponad 600 osób. Mę- ska drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego, w skład której weszli Piotr Kotyla, Bar- tek Paczkowski, Tomasz Hulewicz, Piotr Świeczka, Piotr Hryszko, Łukasz Gołąb, Dawid Kijowski, Maciej Tomaszewski oraz startujący trener Miłosz Szczudło, obroniła tytuł w typie uczelni, zajmując w klasy昀椀ka- cji generalnej siódme miejsce. Niezwykłym wyczynem popisali się Ko- tyla i Paczkowski, którzy znów zajęli dwa pierwsze miejsca w kategorii open. Pierw- szy uzyskał czas 2:47.00, a drugi 2:49.40 zdobywając srebro ex-aequo z Bartoszem Modrzyńskim z WSG Bydgoszcz. Oznacza- ło to oczywiście także złoty i srebrny me- dal w typie uniwersytetów. – Trzymałem docelowe tempo i z trenerem skupiony na sobie. Tu startują już sami gladiatorzy i każdy z nich może uzyskać dobry miałem ustalony plan, żeby ostatnie 300 m wynik – ocenił na gorąco zwycięzca z Rzeszowa. przyspieszyć. Zamknąłem oczy i dałem – Były to dla mnie drugie AMP i jestem bardzo zadowolony, że kolejny raz z Piotrem z siebie maksa. Uważam, że kibice mieli zdobyliśmy mistrzostwo i wicemistrzostwo. Znów uległem swojemu koledze z drużyny, co oglądać. Przyznam, że ja nie patrzyłem, ale mam nadzieję, że za rok będę dla Piotra większym wyzwaniem – komentował srebrny w którym miejscu są rywale, tylko byłem medalista. Miłosz Szczudło, foto: Marcin Klimczak Pierwsze mistrzostwa w bowlingu W sobotnie przedpołudnie 28 maja 2022 roku debiut zaliczyła nowa dyscyplina podkarpackiego AZS – bowling. W Klubie Japa zaprzyjaźnionym z AZS PWSW w Przemyślu odbyły się wszystkich startujących zawodniczek i zawodników była to fajna zawody, w których wystąpiło 23 zawodników i zawodniczek z pięciu zabawa, pełna emocji i sportowej rywalizacji, która mamy na- podkarpackich uczelni. Na odprawie sędzia główny Adam Kulpa przed- dzieję wpisze się na stałe w program Akademickich Mistrzostw stawił zasady przeprowadzenia zmagań oraz punktacji głównej. Województwa Podkarpackiego. Zawody przeprowadzono w dwóch klasyfikacjach: indywidualnej (osob- Rafał Korczyński, foto: Emilia Korczyńska no w kategorii kobiet oraz mężczyzn) oraz w drużynowej, w której punktowało dwóch zawodników z najlepszymi wynikami danej uczelni. Każda uczestnik zaliczał cztery serie po 10 rzutów. Bardzo dobrze w debiucie spisały się zawodniczki z PWSW w Przemyślu, zajmując kolejno pierwsze, trzecie i piąte miejsce w kategorii indywidu- alnej. Pierwszy tytuł mistrzyni AZS Podkarpacia zdobyła Natalia Le- chowicz, srebrny medal wywalczyła Agata Sikorska z Uniwersytetu Rze- szowskiego, na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Walczak z PWSW Przemyśl. Wśród panów było podobnie. Zawodnicy z Przemyśla zajęli kolejno trzecie, piąte i szóste miejsce. Mistrzem AZS Podkarpacia został zawodnik UP Sa- nok – Dariusz Kędra, srebrny medal zdobył Marian Sarzyński z Uniwersy- tetu Rzeszowskiego, a trzeci był Rafał Korczyński z PWSW Przemyśl. W punktacji drużynowej wygrała ekipa UP Sanok, wyprzedzając Uni- wersytet Rzeszowski i gospodarzy z PWSW Przemyśl. Według oceny 388