Do piątej potęgi Jak zapowiedział – tak zrobił! Paweł Fajdek został po raz piąty z rzędu mistrzem świata w rzucie młotem! Srebrny medal wywalczył Wojciech Nowicki. W 45-osobowej reprezentacji Polski na lekkoatletyczne zarzucano, że zdobywałem mistrzostwa świata słabymi mistrzostwa świata w Eugene znalazło się 18 przed- wynikami. Bardzo proszę – poziom wyższy i ja jeszcze stawicieli klubów AZS. Liderami ekipy byli oczywiście lepiej – mówił mistrz świata. medaliści olimpijscy z Tokio: Justyna Święty-Ersetic, Spore rozgoryczenie musieli przeżyć nasi mistrzowie Natalia Kaczmarek, Kajetan Duszyński, Karol Zalewski, olimpijscy. Biegnąca w azetesowskim składzie mieszana Dawid Tomala i Paweł Fajdek. Na podium stanęli polscy sztafeta 4x400 m była dopiero czwarta. Polacy uzyskali młociarze i chodziarka Katarzyna Zdziebło. Jedyne złoto czas 3:12.31 i do podium stracili ponad dwie sekundy. zdobył Fajdek. W finale na 1500 m wystartowała Sofia Ennaoui. Repre- – Wojtek i ja to już marka. Z każdych zawodów przy- zentantka AZS UMCS Lublin przez większość dystansu wozimy medale i mam nadzieję, że tę passę uda się pierwszego w karierze biegu o medal MŚ była na końcu podtrzymać i zostanę po raz piąty mistrzem świata, stawki, ale na ostatnim okrążeniu sukcesywnie zaczęła a Wojtek zdobędzie srebro. Plan jest więc prosty – mówił wyprzedzać rywalki. Polka popisała się znakomitym fi- przed rozpoczęciem światowego czempionatu zawodnik niszem i ostatecznie jako piąta przekroczyła linię mety, AZS AWF Katowice. Jego przewidywania sprawdziły się uzyskując najlepszy w sezonie wynik – 4:01.43. O medale w USA w stu procentach. rywalizowała także męska sztafeta 4x400 m z Zalewskim Finałowy konkurs miał niezwykle emocjonujący przebieg. i Duszyńskim, zajmując dziewiąte miejsce. Czterech różnych miotaczy obejmowało w jego trakcie W pół昀椀nałach wystartowały trzy nasze zawodniczki. W bie- prowadzenie. Aż pięciu zawodników uzyskało rezultaty gu na 100 m Ewa Swoboda była szósta, Pia Skrzyszowska ponad 80 metrów. Fajdek w trzeciej próbie osiągnął naj- na 100 m przez płotki wyrównała swój rekord życiowy, lepszy w tym roku wynik na świecie – 81,98 m, który 昀椀niszując na czwartej pozycji, na 400 m pobiegła zaś Kacz- zapewnił mu zwycięstwo. Wicemistrzem świata został marek, kończąc na piątym miejscu. Swojej mocy nie mógł Nowicki (81,03 m), a na trzecim stopniu podium stanął potwierdzić mistrz olimpijski Dawid Tomala. Zawodnik AZS Norweg Eivind Henriksen – 80,87 metra. Politechniki Opolskiej wystartował do wyścigu na 35 km – Dla mnie najważniejsze było to, aby zamknąć niektó- z bólem nogi. Zajął 19. miejsce, a czas 2:30.47 był drugim rym mordki. Pokazałem, że szykowałem się do tej impre- najlepszym wynikiem w historii Polski. zy, a wszystko poszło w dobrym kierunku. Wiele razy mi Aleksandra Leszczyńska, DS, foto: Paweł Skraba 83