i nie zachowywała się jak prawdziwa mistrzyni świata. Ten Pływanie 222 tytuł dzierżyła od ubiegłorocznych zawodów w Moskwie, 222 000 w których jako 19-latka wywołała olbrzymią sensację. Popis Politechniki Łódzkiej 22 2 – Nie będę ukrywać, że w tym roku to moja siostra jest Ź ŹŹ DD ode mnie ciut lepsza, więc to ona była tu gwiazdą, a nie Studenci polskich uczelni zdobyli łącznie 17 medali podczas zawodów pływackich. Aż siedem z nich wywalczyli reprezentanci ÓD ÓÓ ja. Moja rywalizacja z Olą od zawsze była pozytywna ŁŁ Ł Politechniki Łódzkiej, co dało im wysokie miejsce w klasy昀椀kacji generalnej igrzysk. EE i bardzo motywująca. Gdyby nie ona, nigdy nie byłabym II KK w tym miejscu, w którym jestem – stwierdziła skromnie. – CC w tym miejscu, w którym jestem - stwierdziła skromnie. Na ostatniej prostej Europejskich Igrzysk Akademickich do rywalizacji przy- II Ktoś, kto na zawody jedzie po medal, nigdy z nim nie wraca. MM - Ktoś, kto na zawody jedzie po medal, nigdy z nim nie wraca. stąpili pływacy, a ich wyniki mogły odwrócić sytuację w klasy昀椀kacji uczelni. EE Ja za każdym razem chcę zaprezentować 100% swoich umie- Tak jak na letnich igrzyskach jest to jedna z konkurencji, w której zdobywają DD jętności i dobry poziom, a medal ma być tylko nagrodą. Dziś ADEMICKIE AA mogłam zbliżyć się do najlepszego wyniku w sezonie. Niestety najwięcej medali. W Zatoce Sportu w 12 konkurencjach rywalizowało łącz- KK AA nie 150 zawodniczek i zawodników z 38 szkół wyższych. AK poślizgnęłam się w końcówce, co nie do końca było moją winą. AAA Muszę jednak dodać, że jestem lekko po chorobie i mam nieco Studencki hymn dwukrotnie rozbrzmiewał dla Marcela Wągrowskiego, który KK był jednym z głównych kandydatów do medali. Reprezentant Politechniki SKSS inne cele na ten rok. Poza tym mam dopiero 20 lat i jeszcze YY Łódzkiej i aktualny mistrz Polski seniorów na 200 m stylem zmiennym wy- ZZ sporo przede mną. Co rok będę biegać coraz szybciej i zbliżać RR się do najlepszych na świecie – dodała o dwie minuty młodsza startował na nietypowym dla siebie dystansie 50 m stylem dowolnym, ale GG II IGRZY z sióstr (choć podobno nie ma co do tego pewności). i tak był najlepszy. W popołudniowym 昀椀nale zwyciężył z rezultatem 22.09 s, EE II Szczęśliwa była Lesiewicz, która w walce o brąz pokona- wyprzedzając Francuza Emmanuela Limozina (23.26 sekundy). Dzień później KK zdobył też złoto na 200 m stylem dowolnym (2.02,70 sekundy). SS ła koleżankę z UMCS Lublin. Wcześniej Agata próbowała JJ EE swych sił także w pozostałych wspinaczkowych konkuren- – Zależało mi na tym, żeby poprawić swój wynik z eliminacji i udało się zła- PP mać barierę 23 sekund. Od eliminacji do 昀椀nału mieliśmy osiem godzin prze- OO cjach. – W prowadzeniu i boulderingu świetnie się bawiłam, RR obstawiając nieco dalsze miejsca, ale bardzo podobały mi rwy więc to w zupełności wystarczyło, żeby się zregenerować. Przede mną UU jeszcze start na 200 m stylem zmiennym i sztafeta mieszana stylem dowolnym. EUROPEJSKIEEEsię te zawody. Skupiłam się na czasówkach, bo to trenuję – powiedziała zawodniczka, która w tym roku wywalczyła Mam nadzieję, że uda się zdobyć jeszcze medale – mówił Wągrowski. już piąte miejsce w AMŚ. W Łodzi najlepszy czas uzyskała Trzy medale w tym dwa złote i jeden srebrny dołożył Jan Kałusowski. podczas… rozgrzewki, gdzie pokonała ścianę w 8.50 s (jej Rekordzista Polski na 100 m stylem klasycznym (58.32 s) w 昀椀nale rekord życiowy jest tylko o 0.17 s lepszy). na 50 m klasykiem okazał się najlepszy z całej stawki, wygrywając W walce o brąz uzyskała 9.62 s, odnosząc jeden z najwięk- z rezultatem 28.17 sekundy. Do tego zwyciężył też na 100 m stylem szych sukcesów w swojej karierze. – Na Akademickich klasycznym (1:01.30 s), ale już 200 m zabrakło już wytrzymałości, ale Mistrzostwach Świata poziom był nieco wyższy, a moje i tak zajął bardzo dobre drugie miejsce. biegi bardziej udane. Tu jednak udało mi się stanąć na – Aktualnie nie jestem w szczytowej formie i ten sezon był dla mnie podium, co uważam za równorzędne osiągnięcie, z które- bardzo wymagający. Jestem jednak zadowolony z wyniku, bo po długiej go bardzo się cieszę – powiedziała studentka matematyki przerwie udało mi się zbliżyć do tej granicy 28 sekund. Już widzę, że w 昀椀nansach UMCS. – Nie jest łatwo, czeka mnie jeszcze to będą bardzo ciekawe zawody, bo przyjechała czołówka studentów egzamin we wrześniu, więc trzeba się będzie trochę po- z Europy – mówił Kałusowski, po pierwszym dniu zawodów. uczyć – dodała. Najlepsza na 200 m stylem dowolnym okazała się studentka WSG Byd- DS, foto: Michał Walusza goszcz – Kinga Paradowska. Pływaczka z pewnością dobrze będzie wspo- minała Zatokę Sportu, bo w 2018 roku jako 17-letnia zawodniczka zosta- ła mistrzynią Polski seniorek na 200 m stylem zmiennym. Teraz w 昀椀nale Europejskich Igrzysk Akademickich uzyskała czas 2:08.02 s i wyprzedziła o ponad sekundę Węgierkę Eniko Onofer. Aż trzy brązowe medale wywalczył Jan Król z AGH Kraków. W wyścigu na 200 m stylem grzbietowym akademicki wicemistrz Polski na 50 m stylem zmiennym uzyskał czas 2:09.20 s i uległ tylko studentom z Turcji. Natomiast drugiego dnia rywalizacji był trzeci na 50 m stylem klasycznym z wynikiem 27.10 sekundy. Zwyciężył Jean Lamorisse z uni- wersytetu w Lyonie (26.87 sekundy). Ostatniego dnia na 100 m stylem grzbietowym uzyskał wynik 57.87 s i uzupełnił podium. – Oczywiście chciałoby się zdobyć więcej, ale nie ma co się smucić i trzeba się cieszyć z tych medali, które są. Trudniejszy był wyścig na 200 m grzbietem, bo tam jest dłuższy dystans i więcej się może wydarzyć. Czułem się lekko przeziębiony, dlatego cieszę się z tego wyniku – powiedział student z Krakowa. Medalowy czwartek w Zatoce Sportu rozpoczęła Dominika Kula- ga, która wywalczyła srebro na 50 m stylem grzbietowym z czasem 29.91 sekundy. Studentka z Rzeszowa uległa tylko Mathilde Cini z uniwersytetu Aix-Marsylia (29.66 sekundy). Podczas porannych eli- minacji szybsza była Francuzka, jednak w finale role się odwróciły. – Atmosfera zawodów była bardzo dobra. To jest moja pierwsza im- preza międzynarodowa i czułam lekki stres. To było pozytywne za- skoczenie, bo ten sezon był dla mnie trudny i bardzo się cieszę, że mogę tu wystartować, a do tego zdobyć „sreberko” – mówiła z uśmiechem Dominika Kulaga. 102110022 111100003333