komentował poczynania największej polskiej na- CC dziei na igrzyska jej trener Janusz Żebracki. EE II Kilka centymetrów do złotKilka centymetrów do złotaa Na pocieszenie najlepszemu polskiemu slalomi- PP II ście przyszedł drużynowy brąz młodzieżowych LIPIECLL Kajakarze AZS potwierdzili wysoką formę i w mistrzostwach krKajakarze AZS potwierdzili wysoką formę i w mistrzostwach kraju wywalczyli ponad 50 medali. Niemal połowaaju wywalczyli ponad 50 medali. Niemal połowa mistrzostw Europy oraz kolejny tytuł mistrza kra- z nich miała kolor złota, a królem został Wiktor Głazunowz nich miała kolor złota, a królem został Wiktor Głazunow. Klasą błysnął też Kacper Sztuba.. Klasą błysnął też Kacper Sztuba. ju. Podczas zawodów w swoim mieście Sztuba wygrał w C-1 już po raz piąty z rzędu, dokłada- jąc do tego oczywiście zwycięstwo w drużynie. Dla AZS AWF Kraków, który z trzema kolejnymi zespołami też stawał na podium, medale indywi- dualne wywalczyli ponadto Wiercioch i zdobywca pierwszego seniorskiego krążka Jakub Brzeziński. On także wcześniej w ME zdobył brąz z kajako- wą drużyną, w której wystąpił kolejny zawodnik AZS AWF Kraków – Michał Pasiut. Krakowianie zdominowali potem mistrzostwa kraju w zjeździe aba i sprincie, zdobywając sześć złotych i trzy brą- kr zowe krążki. Dwa brązowe przypadły AZS AWF eł S Gorzów Wlkp. aw DS, Paweł Hochstim, o: P ot F 85. Mistrzostwa Polski w sprincie kajakowym 2022 – medaliści AZS ZŁOTE MEDALE: Wiktor Głazunow AZS AWF Gorzów Wlkp. C-1 200m, C-1 500 m, C-1 1000 m, C-1 5000 m Michał Łubniewski, Arsen Śliwiński AZS AWF Gorzów Wlkp. C-2 200 m Gracjan Michalak, Krystian Hołdak AZS AWF Poznań C-2 1000 m Tomasz Barniak, Gracjan Michalak, Krystian Hołdak, Piotr Kujawa AZS AWF Poznań C-4 500 m Katarzyna Szperkiewicz AZS AWF Poznań C-1 200 m, C-1 500 m Martyna Klatt AZS AWF Poznań K-1 1000 m Joanna Dorozińska, Klaudia Szolc AZS AWF Poznań C-2 500 m Martyna Klatt, Jakub Stepun AZS AWF Poznań K-2 200 m mix acper Sztuba SREBRNE MEDALE o: K Jakub Stepun AZS AWF Poznań K-1 200 m, K-1 500 m ot F Mateusz Borgieł AZS Politechnika Opolska C-1 5000 m Na starcie zawodów w Bydgoszczy stanęli przedstawi- To nie koniec medali akademików, bo aż dziewięć krąż- Gracjan Michalak, Krystian Hołdak AZS AWF Poznań C-2 200 m ciele 28 klubów z całej Polski. Klasyfikację medalową ków wywalczyli zawodnicy AZS Politechniki Opolskiej, Michał Łubniewski, Arsen Śliwiński AZS AWF Gorzów Wlkp. C-2 500 m wygrał AZS AWF Poznań, zdobywając 7 złotych, 7 srebr- a jedyne zwycięstwo stało się udziałem Michała Łub- Mateusz Borgieł, Mateusz Zuchora AZS Politechnika Opolska C-2 1000 m nych i 4 brązowe krążki, w czym spora zasługa Kata- niewskiego i Arsena Śliwińskiego w C2 na 200 metrów. Mateusz Borgieł, Michał Łubniewski, rzyny Szperkiewicz, która w K1 wygrała na 200 i 500 m, Po jednym zdobyły AZS Politechniki Poznańskiej i AZS Arsen Śliwiński, Mateusz Zuchora AZS Politechnika Opolska C-4 1000 m dokładając do tego dwa srebra w dwójkach. Cztery razy AWF Katowice. Reprezentująca go medalistka z Tokio, Michał Bil, Piotr Morawski AZS Politechnika Opolska K-2 1000 m na podium stawał także jej klubowy kolega Jakub Ste- Justyna Iskrzycka wyścig w K1 na 1000 m przegrała Justyna Iskrzycka AZS AWF Katowice K-1 1000 m pun. Obydwoje przyjechali na zawody niemal wprost o… 0.15 sekundy. Anna Zagórska AZS Politechnika Poznańska K-1 5000 m z młodzieżowych mistrzostw Europy, w których ona wy- Mistrzostwa Polski były tylko przygrywką do rozgry- Zuzanna Gościniak, Martyna Klatt, grała trzy razy, a on dwukrotnie (podobnie zresztą jak wanych niebawem wielkich imprez międzynarodowych. Weronika Waligóra, Oliwia Kubis AZS AWF Poznań K-4 5000 m Martyna Klatt). W dniach 3-7 sierpnia w kanadyjskim Halifax odbyły się Katarzyna Szperkiewicz, Klaudia Szolc AZS AWF Poznań C-2 200 m Poznański klub wyprzedził w klasyfikacji medalowej Za- mistrzostwa świata, a dziesięć dni później mistrzostwa Ewelina Antos, Elżbieta Łoboziak AZS AWF Poznań C-2 500 m wiszę Bydgoszcz oraz AZS AWF Gorzów Wlkp. (4-0-2), Europy. BRĄZOWE MEDALE dla którego cztery zwycięstwa odniósł Wiktor Głazunow. Dwa tytuły młodzieżowego wicemistrza świata zdobył Tomasz Barniak, Dawid Kozio, Krystian Hołdak, – Konkurencja nie śpi, młodzi zawodnicy cały czas na- tymczasem slalomista Kacper Sztuba. Kanadyjkarz AZS Gracjan Michalak AZS AWF Poznań C-4 1000 m pierają, a ja staram się ten napór odpierać. Mistrzostwa AWF Kraków przyjechał do Ivrei jako seniorski wice- Dominik Rzepczyński, Aleksander Woronkiewicz AZS AWF Poznań K-2 1000 m Polski to bardzo ważna impreza, a u nas w kraju zawody mistrz Europy w drużynie, w której startował także jego Dominik Rzepczyński, Jakub Stepun, są na bardzo wysokim poziomie i trzeba walczyć o każ- klubowy kolega – Michał Wiercioch. Kończący zmaga- Aleksander Woronkiewicz, Mikołaj Mermela AZS AWF Poznań K-4 500 m dy metr. Cieszę się, że w Bydgoszczy wygrałem przede nia wśród młodzieżowców Kacper nieznacznie (o 0.15 s) Anna Puławska AZS AWF Gorzów Wlkp. K-1 200 m wszystkim konkurencję C1 1000 m, bo była umowa, że przegrał wyścig jedynek, by wynik powtórzyć w rywa- Anna Zagórska AZS Politechnika Opolska K-1 1000 m kto zwycięży, ten wystartuje na mistrzostwach świata. lizacji drużynowej. Żal było zwłaszcza niemal idealnego Wiktoria Bierzało, Anna Mielnik AZS Politechnika Opolska K-2 200 m Najciężej było wygrać na 200 m, gdyż tam każdy naj- występu indywidualnego, w którym do triumfu zabrakło… Anna Puławska, Julia Olszewska AZS AWF Gorzów Wlkp. K-2 500 m mniejszy błąd jest niewybaczalny – mówił Głazunow, kilku centymetrów. – Kacper był włos od zwycięstwa. Aleksandra Jackiewicz AZS Politechnika Opolska C-1 500 m triumfował także w wyścigach C1 na 500 i 5000 metrów, Na przedostatniej bramce popełnił niewielki błąd i do- Patrycja Mendelska, Justyna Dorozińska AZS AWF Poznań C-2 200 m czym powtórzył wyczyn z 2020 roku. stał stał 50 punktów karnych. Bez nich byłby mistrzem!50 punktów karnych. Bez nich byłby mistrzem! – Wiktoria Bierzało, Piotr Morawski AZS Politechnika Opolska K-2 200 m mix 888888 8899