Ostatkiem sił Dwadzieścia trzy medale zdobyli szermierze AZS podczas seniorskich mistrzostw Polski. Z podwójnych zwycięstw cieszyli się Renata Knapik-Miazga, Julia Walczyk i Maciej Bielec. Azetesiacy zdominowali rozgrywane w Trzebnicy MP w szpadzie, oddając rywalom w zmaganiach indywidualnych i drużynowych tylko dwa me- dale. Po dwa złote wywalczyli Renata Knapik- -Miazga i Maciej Bielec. Zawodniczka AZS AWF Kraków musiała się sporo namęczyć, bo w aze- tesowskich pojedynkach ćwierćfinału i półfinału wygrywała 13:12. W walce o złoto z klubową ko- leżanką Glorią Klughardt (niedawno została ju- niorską wicemistrzynią świata w drużynie) było już spokojniej (15:8). Dzięki temu Knapik-Miazga odzyskała po roku tytuł mistrzowski, odnosząc czwarte zwycięstwo w historii. W efekcie zo- stała drugą szpadzistką w dziejach dyscypliny (sześć tytułów wywalczyła Danuta Dmowska- -Andrzejuk). Wewnętrzną sprawą azetesiaków atislavia był też finał szpadzistów. Maciej Bielec z AZS r Wratislavia w eliminacjach dał się trafić tylko dziewięć razy i też odzyskał tytuł po roku prze- rwy, pokonując w finale Mateusza Antkiewicza ocław/ AZS W z AZS AWF Katowice (15:10). r Dwa indywidualne zwycięstwa odnieśliśmy tak- że we 昀氀orecie. Podczas zawodów w Gdańsku po trzecie mistrzostwo sięgnęła Julia Walczyk. Za- wodniczka AZS UAM Poznań po raz trzeci sku- tecznie walczyła o złoto z Martyną Jelińską z AZS o: fb KS Szpada W ot AWF Poznań (15:9), ale przyznała, że nie ma na F nią specjalnego patentu. – Cztery lata temu prze- grałam z nią w pojedynku o wejście do czołowej czwórki. Może wyszłam bardziej skupiona na tę walkę, o czym świadczy moje wyższe prowadzenie na początku. A później utrzymywałam tę przewa- w gę. Cieszę się z tego prestiżowego zwycięstwa. Są ó to przecież najważniejsze krajowe zawody i każda ak zawodniczka miała apetyt na złoty medal – po- WF Kr wiedziała Walczyk, która w kwietniu w Belgradzie była ósma w Pucharze Świata. Po pierwsze złoto sięgnął Adrian Wojtkowiak. cza AZS A Zawodnik AZS AWF Poznań w dramatycznym finale pokonał Andrzeja Rządkowskiego 15:14. – To jest mój pierwszy tytuł mistrza Polski, nie cja szermier tylko w gronie seniorów, ale w jakiejkolwiek kategorii wiekowej. Nie spodziewałem się, że o: fb sek ot wywalczę w Gdańsku złoty medal, aczkolwiek F poświęciłem w tym roku szermierce bardzo dużo pracy. Cały turniej był niezwykle wyczerpujący i muszę przyznać, że to zwycięstwo wyszarpałem srebrnego medalu Małgorzaty Kozaczuk (AZS AWF Warszawa). ostatkiem sił – komentował Wojtkowiak, który Dwukrotna triumfatorka MP, która w marcu sprawiła olbrzymią z polską drużyną wywalczył srebro podczas Pu- niespodziankę, zdobywając w Stambule trzecie miejsce w Pucharze charu Świata w Belgradzie. Świata, przegrała w finale z Zuzanną Cieślar 12:15. Turniej szabli rozgrywano w Warszawie. Obrońca Troje indywidualnych mistrzów Polski powiększyło swój złoty dorobek tytułu Mateusz Knez (OŚ AZS Poznań) odpadł w turniejach drużynowych. W zmaganiach szpadzistek i 昀氀orecistek mie- w półfinale, a lider krajowego rankingu Szymon liśmy azetesowskie 昀椀nały, w których AZS AWF Kraków wygrał z AZS Hryciuk (AZS AWF Katowice) w ćwierćfinale. Wratislavią, a AZS UAM Poznań pokonał AZS AWF Poznań. Szpadziści W tej sytuacji najbardziej cieszyliśmy się ze z AZS Wratislavia wygrali już po raz piąty z rzędu. DS 5959