CC EE IIGonić złodzieja, czyli 51 razy WW RR EE ZZ CCw Suwałkach Ponad pół setki medali zdobyli azetesiacy podczas 98. PZLA Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. We wszystkich klasy昀椀kacjach bezkonkurencyjny okazał się AZS UMCS Lublin. Azetesiacy zajęli całe podium w skoku w dal mężczyzn. Zwyciężył faworyt Piotr Tarkowski (AZS AWF Biała Podlaska), który już w pierwszej próbie ustanowił re- kord życiowy – 8,03 metra. Drugi był Mateusz Jopek aba z AZS AWF Wrocław, a trzeci Andrzej Kuch z AZS UMCS kr Lublin. Zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyły panie eł S aw w konkursie trójskoku. Ostatecznie tytuł obroniła Ad- o: P rianna Szóstak (OŚ AZS Poznań) z najlepszym w tym ot F sezonie wynikiem. Srebrny medal zdobyła Agnieszka Bednarek (AZS Łódź), poprawiając rekord życiowy.rezultat w 2022 roku osiągnęła ponadto brązowa medalistka skoczyła Anna Matuszewicz (MKL Toruń) – 6,40 metra. Li- W 昀椀nale 400 m przez płotki kobiet drugie miejsce za-Klaudia Wojtunik (AZS Łódź) – 13.05 sekundy. derka konkursu znakomicie odpowiedziała młodszej koleżance jęła Julia Korzuch (AZS AWF Katowice), a jako trzecia Ciekawie zapowiadał się 昀椀nał 800 m mężczyzn – minimum na i skoczyła 6,42 m, zostając mistrzynią Polski. linię mety przebiegła juniorka Aleksandra Wołczak (AZS tegoroczne mistrzostwa świata w tej konkurencji wypełniło aż Kluby AZS nie dały żadnych szans rywalom w sztafetach AWF Gorzów Wlkp.). W ostatniej konkurencji biegowej czterech zawodników. Specjaliści w biegu na dystansie dwóch 4x400 m, zdobywając komplet medali zarówno wśród kobiet, drugiego dnia mistrzostw – biegu na 3000 m z prze-okrążeń nie mieli łatwego zadania. Oni też musieli rozegrać jak i mężczyzn. Tytuł obroniły zawodniczki AZS UMCS Lublin, szkodami brązowy medal zdobyła Alicja Konieczek (OŚ eliminacje i 昀椀nał jednego dnia. Po emocjonującym biegu brą-które wyprzedziły AZS AWF Warszawa i AZS AWF Kraków. AZS Poznań).zowy medal wywalczył Kacper Lewalski (AZS UWM Olsztyn). Wśród mężczyzn najlepsi byli podobnie jak przed rokiem Zawodnicy z klubów AZS stawali także na podium W rywalizacji kobiet na 800 m srebro zdobyła Margarita Ko-reprezentanci OŚ AZS Poznań, przed AZS AWF Katowice w konkurencjach rzutowych. Karolina Urban (AZS AWFiS czanowa (AZS AWF Kraków), a brąz Adrianna Czapla (AZS i AZS UMCS Lublin. Wcześniej dorobek medalowy powiększy- iczykGdańsk) zdobyła srebrny medal w rzucie dyskiem. W rzu-UMCS Lublin). Na najdłuższym dystansie rozgrywanym na ły sztafety 4x100 m, które zdobyły srebro i dwa brązy. ek Bcie młotem liderką konkursu od pierwszej próby była Ewa mistrzostwach – 5000 m mistrzynią Polski z nowym rekordem Azetesiacy wywalczyli w Suwałkach 51 medali. Najwięcej arRóżańska (AZS AWF Warszawa), którą dopiero w ostat-życiowym została Angelika Mach (AZS UMCS Lublin). (6 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe) zgarnął AZS UMCS Lublin, o: Mniej kolejce wyprzedziła Malwina Kopron. Z rywalizacji Bardzo zacięta była walka w konkursie skoku w dal ko-który wygrał także klasy昀椀kację punktową, wyprzedzając AZS otw ostatniej chwili musiała się wycofać Anita Włodarczyk F(AZS AWF Katowice), która goniąc złodzieja, nabawiła biet, który odbywał się pod dyktando młodych zawodniczek. AWF Katowice. Trzy złote i dwa brązowe krążki przypadły W czwartek rywalizację storpedowała pogoda. Ulewne opady deszczu się kontuzji. Skuteczna interwencja okazała się niezwykle W trzeciej kolejce prowadzenie objęła Roksana Jędraszak trzeciej w rankingu OŚ AZS Poznań. uniemożliwiły rozegranie większości zaplanowanych na pierwszy dzień mi-kosztowna, bo wykluczyła ją nie tylko z mistrzostw kraju, z OŚ AZS Poznań – 6,36 metra. W ostatniej próbie dalej Aleksandra Leszczyńska strzostw konkurencji, które przeniesiono na piątek. Rozdano jedynie meda-ale też z mistrzostw świata.98. PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce – medaliści AZS le w pchnięciu kulą kobiet i w trójskoku mężczyzn. Wicemistrzynią Polski W konkursie mężczyzn wicemistrzem Polski został Pa- została Paulina Guba (AZS UMCS Lublin), a na drugim i trzecim stopniu weł Fajdek (AZS AWF Katowice), a brąz wywalczył ZŁOTE MEDALE podium stanęli reprezentanci AZS AWF Warszawa - Rafał Sulwirski i Jan Marcin Wrotyński (OŚ AZS Poznań). Drugie miejsce Ewa Swoboda AZS AWF Katowice 100 m Kulmaczewski.w oszczepie zajęła Karolina Bołdysz z AZS AWFiS Pia Skrzyszowska AZS AWF Warszawa 100 m ppł W piątek aura była już dużo łaskawsza dla zawodników i pozwoliła na prze-Gdańsk. W pchnięciu kulą srebrny medal zdobył Kon-Natalia Kaczmarek AZS AWF Wrocław 400 m prowadzenie imprezy zgodnie z planem. W pierwszej konkurencji dnia brązowy rad Bukowiecki (AZS UWM Olsztyn), a brązowy Jakub Karol Zalewski AZS UWM Olsztyn 400 m medal w chodzie na 10 km wywalczył Rafał Sikora (AZS AWF Kraków).Szyszkowski (AZS AWF Katowice).Krzysztof Hołub AZS UMCS Lublin 400 m ppł Wydarzeniem sesji przedpołudniowej był fantastyczny bieg Ewy Swobody Wydarzeniem ostatniego dnia były znakomite biegi So昀椀a Ennaoui AZS UMCS Lublin 1500 m (AZS AWF Katowice). Podopieczna trener Iwony Krupy została mistrzynią płotkarskie, okraszone rekordami Polski Najpierw w 昀椀-Angelika Mach AZS UMCS Lublin 5000 m Polski, łamiąc w 昀椀nale barierę 11 sekund – 10.99 s, ale ze zbyt dużym nale mężczyzn najlepszy wynik w kraju na 110 m przez Daria Zabawska AZS UMCS Lublin rzut dyskiem wiatrem +2,4 m/s. Srebrny medal zdobyła świetnie dysponowana Magda-płotki ustanowił Damian Czykier z Podlasia Białystok, Oskar Stachnik AZS UMCS Lublin rzut dyskiem lena Stefanowicz.uzyskując rezultat 13.25 sekundy. Brązowy medal zdobył Adrianna Szóstak OŚ AZS Poznań trójskok Niełatwe zadanie czekało czterystumetrowców, którzy po zmianie progra-reprezentant AZS Politechniki Opolskiej, Jakub Bujak.Piotr Tarkowski AZS AWF Biała Podlaska skok w dal mu musieli jednego dnia wystartować w eliminacjach i w 昀椀nale. Tradycyj-Na niezwykle wysokim poziomie stała rywalizacja ko-Roksana Jędraszak OŚ AZS Poznań skok w dal nie pasjonująco zapowiadała się rywalizacja wśród kobiet. Tytuł mistrzyni biet na 100 m przez płotki. W 昀椀nale w Suwałkach zna-A. Wrona, W. Drozd, A. Janowicz-Półtorak, M. Hołub-Kowalik AZS UMCS Lublin 4x400 m K Polski obroniła liderka tabel Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław). lazło się aż siedem zawodniczek z klubów AZS. Po nie-J. Wawrzkowicz, M. Buzała, R. Piasecki, T. Zimny OŚ AZS Poznań 4x400 m M W 昀椀nale mężczyzn najlepszy okazał się Karol Zalewski (AZS UWM Olsz-zwykle emocjonującym biegu kolejność na podium była tyn), a wicemistrzem Polski został ubiegłoroczny triumfator Kajetan Du-identyczna jak przed rokiem. Mistrzynią Polski została SREBRNE MEDALE szyński (AZS Łódź).Pia Skrzyszowska (AZS AWF Warszawa), która usta-Magdalena Stefanowicz AZS AWF Katowice 100 m Wiele powodów do radości mieli w piątek reprezentanci AZS UMCS Lublin, nowiła nowy rekord życiowy, rekord Polski do lat 23 Klaudia Siciarz AZS AWF Kraków 100 m ppł którzy wywalczyli aż cztery złote medale. Najdalej dyskiem rzucali Daria oraz rekord mistrzostw Polski – 12.62 sekundy. To także Kajetan Duszyński AZS Łódź 400 m Zabawska i Oskar Stachnik. Na 1500 m szans rywalkom nie dała powra-najlepszy w tym roku wynik w Europie. Drugie miejsce Julia Korzuch AZS AWF Katowice 400 m ppł cająca do wielkiej formy So昀椀a Ennaoui. Złoty medal na 400 m przez płotki zajęła Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków) z najlepszym Margarita Koczanowa AZS AWF Kraków 800 m zdobył Krzysztof Hołub.w tym sezonie wynikiem – 12.90 sekundy. Rekordowy Patrycja Kapała AZS AWF Katowice 3000 m prz. 7700 717711