Nauczyłam się cieszyć MARZEC 35 medali, w tym 10 złotych zdobyli przedstawiciele AZS podczas Halowych Mistrzostw Polski w lekkoatletyce, które odbyły się w Toruniu. Ich ozdobą były dwa rekordy Polski. Sukcesy i rekordy kraju przyszły także w Belgradzie. zawodników AZS AWF Warszawa – Jana Kulmaczewskiego i Rafała Sulwirskiego. Drugi rekord Polski stał się udziałem Justyny Święty-Ersetic. Zawodniczka AZS AWF Katowice przyjechała do Torunia z mityngu w Madrycie, w którym ustanowiła życiówkę – 51,21 s, zwyciężając w klasy昀椀kacji generalnej World Athletic Indo- or Tour Gold na 400 metrów. Rywalki też nie próżnowały, a rekord kraju przejęła na chwilę Anna Kiełbasińska z czasem 51.10 sekundy. Święty-Ersetic pokazała jednak największą moc, już w eliminacjach uzyskując 51.27 sekundy. Zgodnie z przewidywaniami walka o tytuł była niezwykle zacięta. Re- prezentantka AZS AWF Katowice przebiegła linię mety jako pierwsza i odzyskała rekord kraju czasem 51.04 sekundy. Tuż za nią 昀椀niszowała Kiełbasińska z czasem 51.20 s, a podium uzupełniła Kaczmarek – 51.24 sekundy. – Myślę, że to już była tylko wola walki. Czułam się bar- dzo dobrze podczas tego biegu, chociaż z tyłu głowy mia- łam ten wczorajszy i bałam się, że nogi nie będą poda- wały. Przypuszczałam, że ta, która z nas wygra, poprawi rekord Polski. Na pewno mogę śmiało powiedzieć, że przy lepszym biegu taktycznie granica 51 sekund mogła pęknąć – podsumowała mistrzyni kraju. W rywalizacji mężczyzn na 400 m zwyciężył faworyt, Kajetan Wydarzeniem pierwszego dnia zawodów był 昀椀nał 60 m kobiet. Po Duszyński. Zawodnik AZS Łódź ustanowił swój nowy rekord raz kolejny w tym sezonie świetną formą zachwyciła Ewa Swoboda. życiowy – 46.71 sekundy. – Do lidera mi jeszcze bardzo dale- Podopieczna trener Iwony Krupy została mistrzynią Polski z nowym ko, bo dopiero za mną jeden mocny sezon, ale chcę zmierzać rekordem kraju i najlepszym wynikiem na świecie – 6.99 sekundy. w tym kierunku. Najważniejsze, że dobrze się zaprogramowa- – Ciągle się poprawiam. Nauczyłam się cieszyć z biegania i biega- łem i że szybkościowo jest do przodu – mówił Duszyński. Wi- nie jest dla mnie numerem jeden. Co będzie na mistrzostwach świata cemistrzem Polski został Tymoteusz Zimny (OŚ AZS Poznań), w Belgradzie? Mam nadzieję, że będzie dobrze i chyba wszystko jest także z nową życiówką – 47.17 sekundy. możliwe – mówiła zawodniczka AZS AWF Katowice, która wyprze- Konkurs pchnięcia kulą pewnie, bo z blisko półmetrową prze- dziła Pię Skrzyszowską. Lekkoatletka AZS AWF Warszawa ustano- wagą wygrał Konrad Bukowiecki, który wcześniej także trium- wiła rekord życiowy – 7.12 sekundy. fował w Madrycie, osiągając 21,91 m i podobnie jak Świę- Bohaterką dnia była także wieloboistka Adrianna Sułek. Reprezen- ty-Erestic, zwyciężając w całym cyklu. Zawodnik AZS UWM tująca od tego roku barwy AZS UMCS Lublin zawodniczka uzyskała Olsztyn przyznał jednak, że w Toruniu to nie był jego dzień, w pięcioboju rekord życiowy – 4756 punktów i powróciła na pozycję choć już w pierwszej kolejce uzyskał 21,53 metra. – Przed kon- liderki światowych tabel. Ustanowiła życiówki w aż czterech z pię- kursem brałbym taki wynik w ciemno. Cieszę się z tego, że ciu konkurencji – w skoku wzwyż (1,89 m), pchnięciu kulą (13,50 m), fajnie zacząłem, bo od dobrej odległości, dzięki czemu konkurs skoku w dal (6,26 m) i biegu na 800 m (2:12.82). – Chciałabym, żeby toczył się już pod moje dyktando. Jakiś byłem ospały od rana, to był tylko lekki wiatr przed tornadem na mistrzostwach świata ale złoty medal bardzo cieszy – mówił Bukowiecki. w Belgradzie. Trudno mi powiedzieć, czy moja forma zagwarantuje Halowym mistrzem Polski w skoku w dal został Piotr Tar- mi złoty medal, ale doskonale wiem, że w czterech z pięciu kon- kowski AZS AWF Biała Podlaska, który po raz pierwszy kurencji mam jeszcze rezerwy i mogę je poprawić – mówiła Sułek. w karierze skoczył ponad osiem metrów. Pozostałe dwa Reprezentantki klubów AZS zajęły całe podium na 60 m przez płot- miejsca na podium także dla reprezentantów klubów AZS ki. Triumfowała Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków) ze swoim najlep- – Mateusza Jopka (AZS AWF Wrocław) i Mateusza Różań- szym w tym sezonie wynikiem – 8.01 sekundy. Srebrny medal zdobyła skiego (AZS PWSZ Tarnów). Klaudia Wojtunik (AZS Łódź), która kolejny raz w tym roku poprawiła Dorobek klubów AZS tradycyjnie powiększyły sztafety. życiówkę – 8.07 sekundy. Obie zawodniczki wypełniły już wcześniej W mieszanej 4×400 m i żeńskiej 4×200 m najlepszy był AZS minima na halowe mistrzostwa świata. Na trzecim stopniu podium sta- AWF Kraków, a po tytuł w męskiej 4×200 m sięgnął AZS nęła Monika Kiepura (AZS AWF Kraków) – 8.17 sekundy. AWF Katowice. W klasy昀椀kacji medalowej drugie miejsce zajął Azetesiacy sięgali także po medale w skokach. W tyczce kobiet dru- AZS AWF Katowice z dorobkiem sześciu krążków (3 złote, ga była Anna Łyko (AZS AWF Wrocław), a trzecia Naama Bernste- 1 srebrny, 2 brązowe). Trzeci był AZS AWF Kraków (3-1-1), in (AZS Politechnika Opolska). W trójskoku wicemistrzynią Polski piąty AZS UMCS Lublin (2-0-3), a ósmy AZS Łódź (1-2-0). została Agnieszka Bednarek (AZS Łódź), a po brąz sięgnęła Sara Zawodnicy z klubów AZS zdobyli w Toruniu łącznie 35 me- Kordek (AZS AWF Katowice). Wśród mężczyzn srebro i brąz dla dali, w tym 10 złotych. 40