z c i w a e i b s a r ek k l ł S ł O a f we a a : P : R o o t t o o F F Kolejne wspaniałe wyniki na arenie międzynarodowej odnio- domu wróciły ze srebrem w klasyfikacji generalnej i złotem w sła Laura Bernat, bo sięgnęła po srebro mistrzostw Europy typach uniwersytetów. Dla UMCS bardzo udane były zmaga- juniorów (200 m stylem grzbietowym) oraz dwa brązowe me- nia pływackie, bo na podium stanęły zarówno panie, jak i pa- dale mistrzostw świata juniorów (200 m stylem grzbietowym nowie. Kobiety zgarnęły srebro, z kolei mężczyźni popłynęli i sztafeta 4x100 m stylem zmiennym). Udany rok dla pływaków po brąz. Dorobek medalowy uczelni powiększyły koszykarki zwieńczył historyczny wynik autorstwa Kacpra Stokowskiego, i zawodniczki we wspinaczce sportowej, które były trzecie w który został brązowym medalistą mistrzostw świata (50 m sty- swoich klasyfikacjach generalnych. lem grzbietowym). – Sezon oceniam pozytywnie. Tam gdzie mamy współpracę na Jeżeli zaś chodzi o rywalizację w Akademickich Mistrzach Polski, poziomie sekcji wyczynowych, wyniki były jak najbardziej za- to UMCS znów znalazł się w krajowej czołówce. Lubelscy akade- dowalające. Mieliśmy duży przeskok w klasy昀椀kacji medalowej micy uzyskali 10. miejsce w klasyfikacji generalnej i czwartą lokatę porównując z zeszłym sezonem. Nawiązaliśmy tak trochę do w medalowej. Historyczny sukces osiągnęli tenisiści stołowi, tego roku pandemicznego, kiedy wygraliśmy w niej. W tej edycji którzy wygrali w finałach AMP. Identycznym złotym wynikiem zabrakło jednego srebrnego medalu, żeby pojawić się na pudle. mogą się pochwalić lekkoatleci, bo oni również nie mieli sobie Nie mniej jednak to co osiągnęliśmy, to zasługa wszystkich stu- równych. Szczypiornistki jak co roku pojechały na finały w roli dentów, trenerów i uniwersytetu – komentował Rafał Walczyk, faworytek do medalu i w pełni wywiązały się z tej roli. Do prezes AZS UMCS Lublin. Rafał Małys o i d u t s S u r b l : E o t o F 345