Z lekkim niedosytem Piętnaście medali wywalczyli przedstawiciele AZS podczas mistrzostw Polski w judo. Najlepszym dorobkiem mógł się pochwalić AZS Opole. W Warszawie tytuły obronili: Tomasz Szczepaniak, Kacper Szczurowski, który w jedynym azetesowskim 昀椀nale pokonał Oleksiia Lysenko, i Paulina Szlachta, która wcześniej została także młodzieżową mistrzynią kraju. To samo stało się z Pawłem Tylkiem, który wy- walczył pierwszy mistrzowski tytuł w karierze wśród seniorów. Jego AZS Opole zajął tym samym drugie miejsce w klasy昀椀kacji medalowej mistrzostw, choć zdobył tylko trzy krążki. O jeden więcej zdobyli przedstawicie- le AZS AWF Wrocław, którzy rywa- lizowali także w zmaganiach druży- nowych, przegrywając emocjonujący finał z Czarnymi Bytom. Aż pięć krąż- ków, ale ani jednego złotego, zdobył AZS AWF Katowice, którego trene- rzy z mieszanymi uczuciami wracali z Warszawy. – Kilka niespodzianek, kilka niezrozumiałych decyzji sę- dziów, trochę niepotrzebnych błędów sprawia, że wracamy zadowoleni ale z lekkim niedosytem i już myślimy co poprawić, żeby za rok było jesz- cze lepiej – napisali na swoim pro- filu. Najbliżej triumfu był startujący w kategorii -73 kg Wiktor Mrówczyń- ski, który w przegranym finale sto- czył prawie 10-minutową walkę. DS, foto: Bartek Witkowski Mistrzostwa Polski seniorów w judo 2022 – medaliści AZS ZŁOTE MEDALE Paulina Szlachta AZS AWF Wrocław -48 kg Paweł Tylek AZS Opole -60 kg Tomasz Szczepaniak AZS Opole -90 kg Kacper Szczurowski AZS Gliwice -100 kg SREBRNE MEDALE Klaudia Cieślik AZS AWF Katowice -52 kg Wiktor Mrówczyński AZS AWF Katowice -73 kg Oleksii Lysenko AZS AWF Warszawa -100 kg AZS AWF Wrocław drużyna mix BRĄZOWE MEDALE Karolina Pieńkowska AZS UW Warszawa -52 kg Anna Dąbrowska AZS AWF Wrocław -57 kg Agata Pontek AZS AWF Katowice -63 kg Wiktoria Lis AZS AWF Katowice +78 kg Adrian Wala AZS AWF Katowice -66 kg Radosław Stroka AZS AWF Wrocław -73 kg Jakub Pankowski AZS Opole -81 kg 155