Rekord gonił rekord ZIERNIK Katarzyna Wasick już na początku sezonu na krótkiej pływalni zachwyciła znakomitą formą, dwukrotnie bijąc rekord kraju. AŹD P Reprezentantka AZS AWF Katowice wygrała rywalizację na 50 m stylem dowolnym na zawo- dach Pucharu Świata w Toronto, ustanawiając nowy rekord Polski. Polka uzyskała w Kanadzie rezultat 23.27 s, poprawiając swoje poprzednie rekordowe osiągnięcie o 0.03 sekundy. To piąty wynik w historii tej konkurencji! Wasick zasy- gnalizowała wysoką dyspozycję już przed ty- godniem na Pucharze Świata w Berlinie, także triumfując na 50 m stylem dowolnym z rezulta- tem 23.32 sekundy. W Toronto powody do radości miał również Kac- per Stokowski. Zawodnik AZS UMCS Lublin za- jął trzecie miejsce na 200 m stylem grzbietowym z nowym rekordem życiowym. Stokowski zapew- nił sobie tym samym kwali昀椀kację na mistrzostwa świata w Melbourne. W poprzedni weekend w Berlinie prawo startu w Australii na tym samym dystan- na 100 m stylem motylkowym, a ósma na 100 m stylem motylkowym była Paulina sie wywalczyła jego klubowa koleżanka, Peda (AZS AWF Katowice). Adela Piskorska, uzyskując już w elimina- Wasick podtrzymała zwycięską serię także w Indianapolis. Polka okrasiła zwy- cjach wynik lepszy od minimum. Rywalizację cięstwo kolejnym rekordem kraju. Swój poprzedni najlepszy rezultat poprawiła aż w 昀椀nale ukończyła na piątym miejscu. o 0.17 s, uzyskując 23.10 sekundy. W historii szybciej od Wasick na tym dystansie W stolicy Niemiec w 昀椀nałach startowali tak- pływały tylko rekordzistka świata Holenderka Ranomi Kromowidjojo i Szwedka że inni reprezentanci z klubów AZS – siódme Sarah Sjoestrem. pozycje zajęli Filip Kosiński (AZS AWF War- Wysoką dyspozycję potwierdził także Stokowski, który zajął czwarte miejsce w 昀椀na- szawa) na 200 m stylem grzbietowym, Jakub le 50 m stylem grzbietowym, a na 200 m stylem grzbietowym był szósty (triumfował Kraska (AZS UŁ PŁ Łódź) na 100 m stylem do- w eliminacjach z wynikiem gorszym o zaledwie 0.12 s od rekordu życiowego). wolnym i Jakub Majerski (AZS AWF Katowice) Aleksandra Leszczyńska, foto: Rafał Oleksiewicz Złote lato zimowych sportów Kilkanaście medali mistrzostw Polski wywalczyli azetesiacy w letnich wersjach zimowych dyscyplin. Cztery krążki zdobyli podczas letnich mi- strzostw Polski w biathlonie. Dwa tytuły mistrzowskie stały się udziałem Wojciecha Janika z AZS AWF Wrocław, który wygrał sprint i bieg masowy. Brązowe medalei wy- walczyli przedstawiciele AZS AWF Katowi- ce. Łukasz Szczurek był trzeci w biegu indy- widualnym, a Justyna Tupta w sprincie. Trzy razy na podium mistrzostw kraju stawali skoczkowie. W konkursie na igielicie równych sobie nie miała Nicole Konderla z AZS AWF Katowice, która skoczyła 90,5 m i 102 m, wyprzedzając resztę stawki o 45 punktów. Trzecie miejsce zajęła Natalia Słowik z AZS Zakopane. Brąz zdobyli także jej klubowi ko- ledzy w konkursie drużynowym. Zdobyli je juniorzy Tymoteusz Amilkiewicz oraz Marcin Wróbel, a także doświadczeni Andrzej Stęka- ła i Maciej Kot. 156