z Jessiką Sobocińską wywalczyła brąz w dwójce podwójnej wagi lekkiej. Dla zawodniczki AZS AWF Warszawa nie był to pierwszy, ani ostatni udany moment sezonu. Po medalu seniorskich mistrzostw kraju Weronika zdobyła dwa złota w kategorii mło- dzieżowca, wygrywając obie jedynki! Ukoronowa- niem dobrego roku, w którym Wiktoria startowała także w Pucharze Świata, był występ na seniorskich iernacki mistrzostwach świata. Nasza wioślarka z Katarzyną Wełną walczyły o pół昀椀nał z mistrzyniami olimpij- skimi, przegrywając z nimi o 0.03 s i zadowolić się dzisław B musiały zwycięstwem w 昀椀nale C. DS o: Z ot F Im więcej, tym lepiej Najbardziej wszechstronni zawodnicy w AZS nie dali o sobie zapomnieć. Dołączyła do nich największa specjalistka od zaskakiwania otoczenia. Michał Oliwa i Paulina Klimas z AZS AWF Katowice wywalczyli tytuły To nie był jednak koniec niespodzianek, bo suk- mistrzów Polski w triathlonie. Michał po raz piąty z rzędu triumfował na dy- ces ten dał jej powołanie do reprezentacji Polski stansie sprinterskim (750 m pływania, 20 km roweru, 5 km biegu), a wspól- na mistrzostwa Europy. Żeby móc wyjechać do Bil- nie z Natalią Rype i Tomaszem Bremborem wygrał także w konkurencji bao Bańbor musiała zorganizować zbiórkę pienię- sztafet, w której drugie miejsce przypadło ekipie AZS UAM Poznań. Klimas dzy, a gdy już na zawody dotarła, to po pokonaniu po raz pierwszy obroniła zaś złoty medal na dystansie olimpijskim uwzględ- 1 km pływania i 5 km biegu w wywalczyła dru- niającym 1,5 km pływania, 40 km roweru i 10 km biegu. – Odczarowałam ten gie miejsce w kategorii K25-29. Niebywałe! Białystok! Trochę łez nie raz tu wylałam, ale dziś był tylko uśmiech na całej – Próbowałam wielu dyscyplin, ale nie jestem trasie. Życie jest piękne – komentowała potem na swoim pro昀椀lu. wybitna, jeśli uprawiać je oddzielnie. Połączenie Po raz kolejny zadziwiła Aleksandra Bańbor. Laureatka pierwszej nagrody kilku w jedną daje dużo możliwości i zwiększa Fair Play AZS, która uprawiała już dziesiątki dyscyplin, zadebiutowała moje szanse. W tym właśnie widzę siebie nawet w mistrzostwach kraju w aquathlonie (połączenie pływania i biegu), od razu na mistrzostwach świata – powiedziała student- wygrywając! – Wystartowałam bez zastanowienia, w ogóle nie wiedząc np. ka Politechniki Śląskiej, która niemal na każdej co to strefa zmian. Bez żadnego przygotowania zaryzykowałam i nie oczeki- imprezie, w której startowała, zdobywała medal. wałam większych wyników, a jednak… wygrałam, co było dla mnie totalnym W 2022 roku stało się tak m.in. podczas AMP zaskoczeniem – komentowała. w biegach przełajowych, gdzie wywalczyła srebro. DS e a triathlet ańbor iał Oliw o: fb M o: fb Ola B ot ot F F 91