AZS ŁÓDŹ Od trzech sezonów świetnie na AMP spisuje się Marcel Wągrowski – nie inaczej było tym razem, student Politech- niki Łódzkiej wygrał 昀椀nał na 100 m stylem grzbietowym i wywalczył brązowy medal na 100 m stylem motylko- wym. Srebro na 100 m stylem zmiennym i brąz na 100 m stylem motylkowym zdobyła Zuzanna Dzwonnik. Kolejny raz na podium AMP w aerobiku stanął Adam Pigłowski – zwycięzca konkurencji solistów. Poli- technika Łódzka mogła cieszyć się ze złotego medalu także podczas AMP we wspinaczce sportowej. Jakub Korzeniowski został akademickim mistrzem Polski w boulderingu. Na AMP w strzelectwie sportowym sre- bro wywalczył Kacper Sadowski, drugi w konkurencji karabinu dowolnego 3×40 strzałów z 50 metrów. Nie- zwykle prestiżowe były oczywiście medale zdobywane w grach zespołowych. W 2022 roku Politechnika Łódzka mogła cieszyć się z brązowego medalu Akademickich i sk Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. r e Bogaty dorobek medalowy zgromadzili w AMP także el n S i studenci Uniwersytetu Łódzkiego. Najczęściej na podium c r stawali pływacy, udowadniając, że na Zatoce Sportu czu- a : M o ją się jak ryba w wodzie. Multimedalistą AMP został Ja- t o kub Kraska. Olimpijczyk z Tokio zdobył aż cztery medale, F w tym dwa indywidualnie. Kraska został akademickim mistrzem Polski na 50 m stylem dowolnym i sięgnął po srebro na dystansie dwukrotnie dłuższym. Po przerwie na podium AMP powrócił Bartłomiej Lassek, zdobywa- jąc srebrny medal na 50 m stylem motylkowym. Obaj pływacy byli członkami medalowych zespołów sztafe- towych. Wraz z Katarzyną Golińską i Natalią Zrobek wywalczyli brąz w sztafecie mieszanej 4×50 m stylem dowolnym, a wraz z Maciejem Woźniakiem i Patrykiem Pawlaczykiem sięgnęli po brąz w sztafecie 4×50 m sty- lem dowolnym mężczyzn. z c i Wysoki poziom utrzymywali także lekkoatleci Uniwersy- w o t j tetu Łódzkiego. Jak na „królową sportu” przystało, zdoby- ó wali medale tylko w złotym kolorze. Miejsca na najwyż- j W e i szym stopniu podium w trójskoku nie oddała Agnieszka m o ł t Bednarek, która wygrywa tę konkurencję, odkąd znalazła r się ona w programie AMP. Tytuł na 100 m przez płotki a : B o t obroniła Klaudia Wojtunik. Na 800 m faworyt był tylko o jeden i nie zawiódł. Jakub Augustyniak po ubiegłorocz- F nym tytule wicemistrza, tym razem był już bezapelacyj- nie najlepszy na dystansie dwóch okrążeń. Zanim sezon cej medali zdobyli przedstawiciele sekcji trójboju siłowego. Jędrzej Żukowski rozpoczęli lekkoatleci, Uniwersytet Łódzki miał powo- okazał się bezkonkurencyjny w kategorii do 120 kilogramów. Mateusz Ko- dy do dumy na AMP w biegach przełajowych. Domi- ralewicz został akademickim wicemistrzem Polski w kategorii powyżej 120 nika Wiecha została akademicką wicemistrzynią Polski kilogramów. Agata Markowska wywalczyła brąz w kategorii do 57 kilogra- w biegu na sześć kilometrów. mów. Na podium AMP stawały także judoczki – Julia Gut po ubiegłorocz- Tradycyjnie studenci Uniwersytetu Łódzkiego bardzo nym brązowym medalu tym razem wywalczyła srebro w kategorii do 78 kg, dobrze radzili sobie w sportach walki. Na AMP w judo a Zuzanna Klimkiewicz była trzecia w kategorii do 52 kilogramów. na podium stawali Patrycja Skupień, Weronika Styrcz Od kilku lat wysoko w klasy昀椀kacji generalnej AMP w lekkiej atletyce i Tomasz Drzewiecki. Brązowe medale AMP w kara- plasowały się studentki UMed-u. Nie inaczej było w tym roku, ale medy- te wywalczyły Agata Becherka i Maria Łopatka. Brąz cy mieli swoją przedstawicielkę także na podium indywidualnie. Wiktoria na AMP w jeździectwie w skokach przez przeszkody Fronczyk została akademicką wicemistrzynią Polski w rzucie dyskiem. w kategorii pro昀椀 zdobyła Nina Milczarek. W tym roku Przed rokiem mówiliśmy o szczególnym sukcesie koszykarek UMed-u, znakomicie spisały się piłkarki nożne Uniwersytetu które po raz pierwszy w historii uczelni wywalczyły medal w grze ze- Łódzkiego. Podopieczne trenera Piotra Korusa zostały społowej. Podopieczne trenera Piotra Niewiadomskiego utrzymały wysoki akademickimi wicemistrzyniami Polski. poziom także w tym roku. Natalia Leśniak, Anna Matras, Eliza Miaśkie- Siedmiokrotnie na podium AMP stawali w tym roku re- wicz i Wiktoria Stępień tym razem koszykarki zdobyły brąz Akademickich prezentanci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Najwię- Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3. 354