Podczas gali uroczyście podzię- kowano również osobom szcze- gólnie wspierającym na co dzień działalność AZS Łódź oraz zaan- gażowanych w organizację imprez sportu akademickiego – Dagmarze Ciarkowskiej, Katarzynie Rożnia- cie i Marcie Walas. Podziękowania otrzymał także Krzysztof Cybarto- wicz, prezes KU AZS AHE w Łodzi, który z ogromnym zaangażowaniem promuje sport na swojej uczelni i zachęca studentów do uczestnic- twa w zawodach akademickich oraz działalności w AZS. Organizacja gali była możliwa dzięki wsparciu Województwa Łódzkiego. Foto: Paweł Burhardt Prawie pół setki medali Łódzcy studenci błyszczeli także na arenach Akademickich Mistrzostw Polski. W sezonie 2021/2022 zdobyli łącznie 47 medali, w tym 16 złotych. Zanim jednak na gali wyróżnio- no studentów za osiągnięcia indy- widualne, specjalne wyróżnienia otrzymały dwie łódzkie uczelnie, które uplasowały się w czołówce klasy昀椀kacji AMP. Prezes KU AZS PŁ Ewa Brochocka oraz wiceprezes KU AZS PŁ Marcin Nadratowski odebrali gratulacje za zajęcie przez Politechnikę Łódzką trzeciego miej- sca w klasy昀椀kacji medalowej. Jej studenci zdobyli w tegorocznych ga AMP aż 24 medale – 10 złotych, r u 6 srebrnych i 8 brązowych. Prezes w J a ł KU AZS UMed Łódź Jakub Stanek s o d i sekretarz KU AZS UMed Łódź Ka- a : R tarzyna Rożniata otrzymali gratu- o t o lacje dla Uniwersytetu Medycznego F w Łodzi za kolejny triumf w klasy昀椀kacji uczelni medycznych AMP oraz dzie- mi Polski zostali Julia Komorowska, Szymon Lasota i mężczyźni w kumite drużyno- wiąte miejsce w klasy昀椀kacji generalnej wo. Na trzecim stopniu podium stanęli Dariusz Dynda i mężczyźni w kata drużynowo. – najwyższe z łódzkich uczelni. W klasy昀椀kacji generalnej AMP w karate zaskoczenia nie było – łodzianie zajęli oczywi- Wręczenia indywidualnych wyróż- ście pierwsze miejsce. nień rozpoczęły się oczywiście od Dorobek medalowy Politechniki Łódzkiej powiększyli jak co roku także lekkoatleci. reprezentantów Politechniki Łódz- W drużynie nie zabrakło olimpijczyków – Kajetana Duszyńskiego i Mateusza Rzeźnicza- kiej. Tradycyjnie już najczęściej na ka, którzy stawali na podium indywidualnie i w sztafecie. Rzeźniczak został akademickim podium – aż dziesięciokrotnie sta- wicemistrzem Polski na 400 m, a Duszyński był trzeci na dystansie dwukrotnie krótszym. wali karatecy. Złote medale zdo- Wraz z Jakubem Czyżewskim i Piotrem Pęczkiem czterystumetrowcy sięgnęli po srebro bywali Dorota Banaszczyk, Kinga w sztafecie 4×400 m. Srebrny medal w skoku o tyczce wywalczył Maksymilian Mużdżyński. Harast, kobiety w kumite drużynowo, Podczas organizowanych przez AZS Łódź po raz pierwszy AMP w pływaniu na podium Michał Bankowski i Szymon Sta- stawało troje reprezentantów PŁ. Wyścigi w stylu klasycznym przebiegały pod dyk- wiarski. Akademickimi wicemistrza- tando Jana Kałusowskiego, który został akademickim mistrzem Polski na 50 m i 100 m. 353