AZS ŁÓDŹ Z dobrej strony na arenie międzynarodowej pokazała się także Łódź wiosną wypełnili minima kwali昀椀kacyjne na Letnią Uniwer- w tym sezonie Klaudia Wojtunik. Zimą świetnie spisywała się sjadę w Chengdu, która została później przełożona na 2023 rok. w startach halowych, odnotowując najlepszy sezon w karierze. W AZS UŁ PŁ Łódź trenują także najlepsi skoczkowie do wody Została wicemistrzynią Polski na 60 m przez płotki z nową w Polsce, którzy potwierdzili swoją dominację również w tym życiówką i zadebiutowała na międzynarodowej imprezie w ka- sezonie. Andrzej Rzeszutek został mistrzem kraju w skokach tegorii seniorów, biorąc udział w halowych mistrzostwach świa- z trampoliny o wysokości 1 metra i 3 metrów. Podopieczny tre- ta. Latem potwierdziła przynależność do krajowej czołówki, nera Andrzeja Kozdrańskiego reprezentował Polskę na mistrzo- a w 昀椀nale mistrzostw Polski pokazała charakter i wolę walki, stwach świata, a swoją przynależność do europejskiej czołówki zdobywając brązowy medal na 100 m przez płotki. Swój najlep- potwierdził, zajmując siódme miejsce na mistrzostwach Europy szy wynik w sezonie i jednocześnie drugi rezultat w karierze w 昀椀nale konkursu skoków z trampoliny trzymetrowej. Medale osiągnęła na docelowej imprezie – mistrzostwach Europy w Mo- mistrzostw Polski zdobywała także Kaja Skrzek, która również nachium, zajmując 11. miejsce i udowadniając, że wtedy, kiedy brała udział w imprezach rangi międzynarodowej. trzeba, potra昀椀 biegać szybko i skutecznie. Niezmiennie sukcesy w judo kata odnosili Anna Jagiełło i Le- O sile sekcji lekkiej atletyki AZS Łódź od lat stanowią skocz- szek Piąstka. W 2022 roku po raz ósmy z rzędu zostali mi- kowie. Nie inaczej było w tym sezonie, kiedy podopieczni tre- strzami Polski w kategorii Kodokan Gishin Jutsu. Uczestniczyli ner Anety Sadach zdobywali medale mistrzostw Polski w skoku także w zawodach międzynarodowych, reprezentując Polskę na w dal i w trójskoku. Agnieszka Bednarek została halową wice- mistrzostwach Europy, na których zajęli szóste miejsce i na mistrzynią Polski w trójskoku, a na stadionie powtórzyła ten mistrzostwach świata, które ukończyli na dwunastej pozycji. sukces, sięgając po srebro z nowym rekordem życiowym. Osiągnięcia sportowców AZS Łódź nie byłyby oczywiście Życiowy sezon miała za sobą Zuzanna Sztachańska, która zadomo- możliwe bez zaangażowania i ciężkiej pracy ich trenerów. wiła się w polskiej czołówce trójskoczkiń. Na HMP zdobyła srebro Na gali tradycyjnie nagrodzono wyróżniających się szkole- wśród młodzieżowców. Latem została mistrzynią Polski do lat 23 i niowców – sekcji lekkiej atletyki Anetę Sadach i Krzysztofa reprezentowała Polskę na meczu międzypaństwowym młodzieżowców Węglarskiego, sekcji pływania Tomasza Lewińskiego, sekcji na Węgrzech, zajmując trzecie miejsce. Brązowy medal MP do lat 23 tenisa Michała Sikorskiego, a także trenera przygotowania w skoku w dal wywalczył Kacper Krawczyk. Udany start w kategorii motorycznego Mieczysława Bogusławskiego. Podziękowania młodzieżowców odnotował w tym roku także Kacper Krawczyk, zdo- za opiekę nad zawodnikami AZS Łódź otrzymała także fizjo- bywając brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 23 w skoku w dal. terapeutka Teresa Dobija. Z podium mistrzostw Polski nie schodzili pływacy AZS UŁ PŁ Podczas uroczystości podziękowano także partnerom, którzy Łódź. Dominację w kraju na 200 m stylem zmiennym potwier- wspierają działalność AZS Łódź oraz przyczyniają się do roz- dził w tym sezonie Marcel Wągrowski. Na Głównych Mistrzo- woju łódzkiego sportu akademickiego. O昀椀cjalne podziękowania stwach Polski nie miał sobie równych i został mistrzem Polski otrzymali przedstawiciele miasta Łodzi, Akademickiego Związ- zarówno wśród seniorów, jak i młodzieżowców. Zimą powtó- ku Sportowego oraz uczelni – Uniwersytetu Łódzkiego, Uni- rzył ten sukces, zdobywając dwa złote medale na 200 m sty- wersytetu Medycznego w Łodzi i Politechniki Łódzkiej. lem zmiennym, a na dystansie o połowę krótszym sięgnął po Jak co roku najbardziej wyróżniających się azetesiaków uhono- srebro i brąz. Warto dodać, że we wszystkich trzech 昀椀nałach, rowano odznakami AZS. W tym roku srebrne odznaki otrzymali w których wystartował poprawiał rekordy życiowe. Brązowe me- Agnieszka Bednarek, Klaudia Wojtunik, Grzegorz Petrusiewicz dale upodobał sobie zaś Jakub Kraska. Obaj pływacy AZS UŁ PŁ oraz Dagmara Ciarkowska. 352