wyszli zawodnicy z Warszawy, co dawało im zwycięstwo w turnieju. Jednak niebawem wyrównał Kamil Nowak z Politechniki Wrocławskiej i ten wynik, pomimo prze- dłużonego rzutu karnego wykonywanego przez zawodni- ków z Opola, utrzymał się do końca. – Zarezerwujcie miejsce dla nas w przyszłym roku – mówili na zakończenie zawodnicy SGH Warszawa. – Będziemy za rok – dodali przedstawiciele Politechniki Opolskiej. Poza wymiarem sportowym wszyscy uczestni- cy podkreślali aspekt integracyjny tego turnieju. a Organizacja zawodów nie byłaby możliwa bez wsparcia Ministerstwa Sportu i Turystyki, sponsora głównego AZS ek Szlacht – ORLEN oraz sponsora strategicznego – PZU. ar Marek Szlachta o: M ot F Fotofinisz na przełajach Cztery złote medale indywidualnie wywalczyli zawodnicy AZS podczas mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Impreza, która w kategorii U20 na 6 km miała niecodzienne zakończenie, odbyła się w Oleśnie. Wśród seniorów ze zwycięstwa na 6 km cieszył się Dariusz Boratyński. Najbardziej zacięta rywalizacja rozegrała się na Biegacz reprezentujący AZS AWF Wrocław rok temu też triumfował, ale 6 km w kategorii U20. Tu o zwycięstwie zde- na krótszym dystansie i po szybkiej końcówce. Tym razem już w połowie cydował… foto昀椀nisz. Ostatni krok najszybciej wypracował solidną przewagę, umiejętnie rozłożył siły i bez większego postawił Maciej Megier, który przed rokiem stresu dotarł do mety. Podtrzymał tym samym dobrą formę z niedawnych przybiegł jako piąty. – Mogę śmiało powiedzieć, mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 5 km, w których był drugi. że to jest najważniejszy dla mnie medal, został – Dziękuję bardzo i gratuluję współautorowi tego sukcesu, trenerowi Jac- zdobyty po ciężkiej walce do samego końca – kowi Wośkowi, z którym wykonujemy kawał dobrej roboty – komentował napisał na swoim pro昀椀lu zawodnik AZS AWFiS Boratyński na swoim profilu, a my przypomnijmy tylko, że wspomniany Gdańsk, który mimo młodego wieku ma już na trener Wosiek stoi także za sukcesem Aleksandry Lisowskiej z AZS UWM koncie sporą liczbę sukcesów. Olsztyn, która w tym roku została mistrzynią Europy w maratonie. Tylko w tym roku Megier sięgnął w mistrzo- Tym samym Boratyński udanie kończy pechowy nieco sezon, w którym stwach kraju U20 po złoto na 2000 m z prze- problemy zdrowotne uniemożliwiły mu zajęcie dobrego miejsca w mistrzo- szkodami, złoto w hali na 3000 m i srebro na stwach kraju na 10 km, a potem wykluczyły go z MP na stadionie. Przy- 5000 m, dokładając do tego czwarte miejsce pomnijmy, że marcowych Akademickich Mistrzostwach Świata w biegach wśród seniorów na 3000 m z przeszkodami. Me- przełajowych zajął 28. miejsce. gier liczy jeszcze na sukces w drużynie juniorów Mistrzowski tytuł na 3 km w kategorii U20 obronił Filip Rak. Zawodnik podczas mistrzostw Europy, które 11 grudnia AZS Politechniki Opolskiej, który w mokrym i zimnym Oleśnie mógł się odbędą się Turynie. czuć jak u siebie, po pierwszej pętli wyprzedzał rywali o kilkadziesiąt Czwarte złoto stało się udziałem Julii Ko- metrów i zwyciężył pewnie, osiągając kilkanaście sekund przewagi. To ralewskiej. Biegaczka AZS AWFiS Gdańsk kolejny sukces tego lekkoatlety. W 2022 roku w hali i na stadionie został w rywalizacji seniorek na 6 km była piąta, mistrzem kraju U20 na 1500 m, podtrzymując zwycięską serię w tej kon- co dało jej zwycięstwo w klasyfikacji U23. kurencji (był w niej także rekordzistą Polski). Tym samym odniosła drugi w tym sezonie triumf w mistrzostwach kraju w swojej ka- tegorii. W kwietniu wygrała bowiem także na 10 kilometrów. Wcześniej na Akade- mickich Mistrzostwach Świata w biegach przełajowych zajęła 24. miejsce. Sukces w Oleśnie dał jej (a także jej klubowemu ko- ledze, Megierowi) miejsce w polskiej kadrze na mistrzostwa Europy. Drużynowe medale zdobył zaś AZS AWF Kraków. Emilia Małek, Monika Małek, Oli- wia Sowa i Kinga Siedlarz choć nie stanę- ły na podium indywidualnie (najlepsza była Emilia, zajęła 11. miejsce w biegu na 6 km), to w zespole wywalczyły srebro wśród se- niorek i złoto w kategorii U23. DS, foto: Marek Biczyk (PZLA) 165