AD Weronika znowu OP T LIS bezkonkurencyjna Azetesiacy wyraźnie zaznaczyli swoją obecność podczas mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów, które w dniach 4-6 listopada odbyły się w Nowym Tomyślu. Najlepszą zawodniczką imprezy znów została Weronika Zielińska-Stubińska. Zawodniczka AZS AWF Biała Podlaska Weronika Zielińska-Stubińska, została najlepszą zawodniczką całych mistrzostw, po raz trzeci z rzędu, była bezkonku- rencyjna w kategorii wagowej do 81 kg i zdobyła 262,58 punktu w punktacji Sinc- laira. Weronika wyrwała w drugiej próbie 100 kg i w pierwszej podrzuciła 126 kg, co dało jej oczywiście także małe złote krążki. 226 kg w dwuboju to ponad 60 kg więcej od reszty stawki i o 1 kg więcej niż podczas czerwcowych mistrzostw Europy, w których była czwarta. Tym razem jednak nie udało się wyśrubować rekordu Polski ustanowionego podczas Pucharu AZS, który odbył się zaraz po ME. – Weronika próbowała poprawić rekord kraju w rwa- niu (105 kg) i w podrzucie (130 kg), ale w Nowym Tomyślu się nie udało. Kolejny raz została jednak najlepszą zawodnicz- ką mistrzostw, a wynik, który uzyskała w dwuboju, jest dobrym prognostykiem na przyszłość – powiedziała Paulina Szysz- ka, trenerka AZS AWF Biała Podlaska. – Ogromne podziękowania w pierwszej ko- lejności dla trenerów Pauliny Szyszki i Ja- rosława Sacharuka. Dziękuję również moim przyjaciołom, rodzinie, sponsorom i kibi- com. Największy sukces jest wtedy, kiedy dzielisz go z innymi, a gdyby nie wsparcie z zewnątrz nie byłoby mnie tu, gdzie jestem teraz – napisała na swoim pro昀椀lu najlepsza zawodniczka mistrzostw Polski. Jej kolega klubowy Damian Niedźwiec- gramów. Siódma w kategorii do 49 kg była jedyna reprezentantka AZS UJD ki (student I roku studiów magisterskich Częstochowa – Justyna Zawada. w AWF Biała Podlaska) wywalczył brązo- Warto zaznaczyć, że azetesiacy z Białej Podlaskiej zdobyli czwarte miejsce wy medal w kategorii wagowej do 96 kg. w punktacji drużynowej wśród 37 rywalizujących klubów. – Bardzo pozytyw- Niedźwiedzki uzyskał 135 kg w rwaniu nie oceniam udział reprezentantów AZS AWF Biała Podlaska w tej imprezie. i 160 kg w podrzucie. Tuż za podium rywali- Osiągane wyniki były zbliżone, bądź lepsze od rekordów życiowych, co zację w zawodach ukończyli inni zawodnicy pokazuje, że praca wykonana przed zawodami w ramach ACSS dała bardzo reprezentujący AZS AWF Biała Podlaska: dobre efekty. Po niektórych startach pozostaje niedosyt, natomiast niektó- Wiktoria Gierczuk, Mirosław Dobosz i Bar- re okazały się bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Pracujemy dalej, żeby tłomiej Kobel. Zarówno Wiktoria, jak i Miro- w przyszłym roku ugrać więcej – skomentowała trener Szyszka, licząc, że sław wrócili do Białej Podlaskiej z małymi dla jej najlepszej zawodniczki sztanga będzie łaskawsza podczas grudnio- brązowymi medalami za rwanie. wych mistrzostw świata. Na szóstym miejscu w kategorii wago- Nic z tego jednak nie wyszło. Zielińska-Stubińska nie pojechała do Bogoty, wej do 81 kg zmagania zakończył Pa- bo jej ciało odmówiło posłuszeństwa. – Cały rok mierzyłam się z kontuzjami tryk Burda student Akademii Bialskiej i dolegliwościami. Mój organizm w końcu powiedział „Ziela, dość!”. Nie jestem Nauk Stosowanych, a jego klubowy w stanie dalej mierzyć się z bólem i ryzykować, muszę naprawić to, co zepsu- kolega Maciej Juchimiuk był siódmy te, żeby dalej móc iść do przodu – podsumowała najlepsza polska sztangistka. w kategorii wagowej powyżej 109 kilo- Paulina Szyszka, DS foto: fb Weronika Zielińska-Stubińska 166