Na miliony kawałków Trzydzieści sześć medali, w tym jedenaście złotych, wywalczyli azetesiacy podczas mistrzostw Polski seniorów w taekwondo olimpijskim. W zawodach nie wystartowała większość naszych reprezentantów na niedawne mistrzostwa świata. Zanim mogliśmy się emocjonować mistrzostwami Polski, naszą lizacji przez wskazanie sędziowskie! – Kocham ten sport, ale uwagę skupiła impreza znacznie wyższej rangi. Na mistrzostwa czasem łamie mi serce na milion kawałków – skomentowała na świata do Gudalajary wyjechała pięcioosobowa reprezentacja swoim pro昀椀lu facebookowym nasza taekwondzistka, dla której złożona z zawodniczek i zawodników AZS. Apetyty były spore, największym sukcesem obok medali mistrzostw Europy pozo- ale skończyło się na ledwie dwóch wygranych pojedynkach. staje piąte miejsce igrzysk olimpijskich w Tokio. Karol Robak (OŚ AZS Poznań) przeszedł bez walki I rundę, W tej sytuacji jedyną azetesiaczką, która uczestniczyła w 昀椀na- ale do kolejnej nie stanął z powodu problemów zdrowotnych. łach mistrzostw świata, była Agnieszka Sche昀툀er. Trenerka AZS Patrycja Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa) była rozstawio- AWF Poznań pełniła bowiem w Meksyku funkcję sędziego. na z numerem ósmym i rozpoczynała od II rundy, w której Tylko dwoje z reprezentantów kraju przystąpiło w Bornem Su- pewnie pokonała Portugalkę Joanę Cunhę. W kolejnej uznała linowie do rywalizacji o tytuły najlepszych w kraju. Startująca jednak wyższość Chorwatki Kristiny Tomić. w kategorii -62 kg Adamkiewicz zdobyła mistrzostwo Polski już Adrian Wojtkowiak (OŚ AZS Poznań) też zaczynał od 1/16 po raz siódmy z rzędu. Sama przyznała, że z powodu zmęczenia 昀椀nału, tra昀椀ając na dwukrotnego wicemistrza świata, Uzbeka psychicznego i 昀椀zycznego nie było to łatwe zadanie. Po raz pią- Nikitę Rafalovicha. Stoczył z nim zacięty, ale przegrany po- ty z kolei triumfował w kategorii -68 kg Szczęsnowski. jedynek (9:10 w pierwszej rundzie, 4:3 w drugiej i 1:2 w trze- Azetesiacy zdominowali kategorię -58 kg, w której Igor Drąż- ciej). Jeszcze więcej emocji dostarczył Mateusz Szczęsnowski, kiewicz z AZS UWM Olsztyn wyprzedził trzech zawodników który rozpoczął od pewnej wygranej z Japończykiem Takahito AZS AWF Warszawa, broniąc tym samym tytuł mistrza. Azete- Maedą. Zawodnik AZS AWF Kraków walczył potem z Azerem sowski 昀椀nał wygrali także Konrad Jaworski w kategorii -80 kg, Javadem Aghayevem, zremisował w obydwu rundach (choć na Marcelina Koszel w kategorii -73 kg (też obroniła tytuł), Mał- 30 sekund przed końcem drugiej przegrywał 0:8) i przegrał gorzata Gal w kategorii +73 kg i Ewa Jamiołkowska, która przez dodatkowe kryteria (większa liczba kopnięć). w kategorii -57 kg walczyła o złoto z klubową koleżanką O pechu może też mówić największa polska faworytka. Roz- i triumfatorką z 2021 roku – Karoliną Ziejewską. stawionej z numerem trzecim Aleksandrze Kowalczuk tuż przed Także dzięki nim AZS UWM Olsztyn został najlepszym klu- zawodami ubyła poważna rywalka – liderka rankingu, Brytyjka bem mistrzostw, zdobywając trzy złote, cztery srebrne i pięć Bianca Cook. Zawodniczka AZS Poznań w 1/8 昀椀nału walczyła brązowych krążków. Z bilansem 3-2-7 zakończył zawody klub z Marokanką Fatimą-Ezzahrą Aboufaras. Po wygraniu pierw- z Warszawy. Azetesiacy wywalczyli łącznie 36 medali, wygry- szej rundy Polka dwie kolejne zremisowała i odpadła z rywa- wając 11 kategorii. DS ondo Olsztyn aekw o: fb T ot F 167