Udana wyprawa do Turcji W Stambule odbyły się Akademickie Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie. Przedstawiciele UKW Bydgoszcz zdobyli w nich trzy złote medale. W zawodach wzięło udział ponad 500 sportowców reprezentują- cych 73 uniwersytety z 16 krajów, w tym kilkudziesięcioosobowa grupa Polaków. Znakomicie zaprezentowali się wioślarze i wio- ślarki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, którzy wystawili trzy osady i wszystkie wywalczyły złote medale. Bohaterkami zawodów zostały Klaudia Pankratiew i Izabe- la Gałek, które dwa razy stanęły na najwyższym stopniu po- dium. Tytuły wywalczyły w dwójce podwójnej oraz wspólnie z Pauliną Chrzanowską i Małgorzatą Strybel w czwórce podwójnej. Trzeci złoty medal zdobyli Artur Zalewski i Dawid Frącz-Zakrzewski w dwójce bez sternika kategorii lekkiej. W klasy昀椀kacji medalowej AME Uniwersytet Kazimierza Wielkie- go uplasował się na drugim miejscu za Uniwersytetem Leiden z Holandii. W klasy昀椀kacji krajów Polska była trzecia za ekipami Holandii i Turcji. W 昀椀nałach popłynęły jeszcze męskie dwójki WSG Bydgoszcz (LM2x – 6. miejsce) i PM Szczecin (M2x – 5. miejsce) oraz kobieca ósemka PUM Szczecin (5. miejsce). Najbli- żej medalu był Jakub Byczek z Politechniki Morskiej w Szczeci- nie, który w LM1x był czwarty. Opiekunem i trenerem naszych wioślarzy i wioślarek z ramie- nia UKW był Lech Olszewski. Naszej ekipie towarzyszyli prezes i wiceprezes KU AZS UKW dr Katarzyna Domańska i Krzysztof Kościański, którzy w imieniu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – jako gospodarze następnych Akademickich Mistrzostw Europy w wioślarstwie – odebrali od gospodarzy mistrzostw 昀氀agę Euro- pejskiej Federacji Sportu Studenckiego. DS, foto: fb Wiosła UKW Bydgoszcz 143