Pięć złotych Anny Puławskiej Podczas mistrzostw Europy w kajakarstwie Polacy stawali na podium 15 razy, a azetesiacy mieli udział w wywalczeniu ośmiu medali. Trzy złote krążki stały się udziałem Anny Puławskiej, która wcześniej błysnęła podczas mistrzostw świata. To był bardzo intensywny i pełen sukcesów miesiąc dla polskich do tego triumf indywidualny i zostając tym samym potrójną mi- kajakarzy, którzy rozpoczęli od mistrzostw świata w kanadyj- strzynią Europy. W jedynce Puławska wygrała międzynarodową skim Halifaksie, zdobywając tam siedem medali. Większość imprezę mistrzowską dopiero po raz pierwszy. z nich stała się udziałem naszych gwiazd z Anną Puławską na – Po jedynce musiałam szybko uciec z ceremonii medalowej, bo czele. Zawodniczka AZS AWF Gorzów Wlkp. wywalczyła dwa wiedziałam, że dziewczyny na mnie czekają. Udało się zdobyć złote krążki, wygrywając najpierw z Karoliną Nają, Adrianną kolejne złoto i jestem bardzo szczęśliwa. A teraz wreszcie zasłużo- Kąkol i Dominiką Putto wyścig K-4 na 500 m, a potem z samą ne wakacje – powiedziała. Zawodniczka AZS AWF Gorzów Wlkp. Nają K-2 na tym samym dystansie. została czwartą w historii kajakarką, która na jednej imprezie ME Dwa razy na podium stanął też jej klubowy kolega Wiktor wywalczyła trzy złote medale na 500 metrów. Głazunow. Z Tomaszem Barniakiem z AZS AWF Poznań popły- – Za mną najlepszy rok pod względem sportowym. Z dziewczyna- nął najpierw po srebro w C-2 na 500 m, by na następny dzień mi zdobyłyśmy wszystko, co było do zdobycia. W mojej karierze wspomóc kanadyjkową czwórkę z Arsenem Śliwińskim (AZS pojawiło się najwięcej złotych krążków, które są dla mnie warto- Politechnika Opolska) i na 500 m znów zdobyć drugie miejsce. ściowe i ważne. Pokazałam, że stać mnie na medale i należę do Warto dodać, że w międzyczasie wystartował także indywidu- europejskiej czołówki w K1 500 m, a czy również do światowej, alnie w 昀椀nale na 1000 m, gdzie był siódmy. tego jeszcze nie wiem. Chciałabym dostać kolejną szansę i poznać – Były to najlepsze mistrzostwa w moim wykonaniu. Pierwszy odpowiedź na to pytanie. Nie zadowalam się tym, co było, tylko raz wracam z dwoma medalami i to srebrnymi. Jestem szczę- chcę jeszcze więcej osiągnąć w przyszłości. Wiemy, co nas czeka śliwy że osiągnąłem tak wysokie rezultaty i na pewno mam w nowym sezonie, będzie jeszcze ciężej obronić tytuły – komento- apetyt na więcej, ale to nie koniec zmagań w tym sezonie, bo wała multimedalistka na koniec bogatego sezonu. przed nami mistrzostwa Europy w Monachium – komentował Fenomenalnie spisali się też kanadyjkarze w dwójce na dystansie Głazunow na swoim pro昀椀lu. 200 metrów. Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński zdeklasowali Drugie miejsce na 500 m wywalczyła też kanadyjkowa czwórka rywali, wygrywając z olbrzymią przewagą. Dla Śliwińskiego, mul- pań z Aleksandrą Jacewicz (AZS Politechnika Opolska) i Katarzy- timedalisty europejskich i światowych mistrzostw był to pierwszy ną Szperkiewicz (AZS AWF Poznań). Ta ostatnia była blisko indy- w historii triumf na międzynarodowych zawodach. widualnego sukcesu podczas rozgrywanych niebawem mistrzostw – Zawsze to były srebra i brązy, brakowało centymetrów, a tu- Europy, ale w 昀椀nale C-1 na 200 m zajęła czwartą lokatę. taj mieliśmy pół łódki przewagi. To taka troszeczkę deklasacja, W Monachium klasą dla siebie była znów Puławska, która co pokazuje, że jesteśmy po prostu zdecydowanie najlepsi. Od w tych samych osadach powtórzyła sukcesy z Kanady, dokładając momentu, gdy zacząłem trenować z trenerem Markiem Plochem, 127