bo to naprawdę wielki sukces i z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość – mówił chów. Tym razem dopadli ich jednak w połowie dystansu i objęli (wioślarką AZS AWF Warszawa) przyznał, że dużo lepiej pływa czyli od kwietnia, to pracy było dużo, ale bo to naprawdę wielki sukces i z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość – mówił czyli od kwietnia, to pracy było dużo, ale Głazunow, zawodnik AZS AWF Gorzów Wlkp. – Mamy dwa srebrne medale mistrzostw prowadzenie. Utrzymali je potem do końca, wyprzedzając na 昀椀- mu się… w dwójce. jest też rzeczywiście krok do przodu. Je- Głazunow, zawodnik AZS AWF Gorzów Wlkp. – Mamy dwa srebrne medale mistrzostw ŃŃ jest też rzeczywiście krok do przodu. Je- EE świata i jeden z mistrzostw Europy, więc jest wysoka powtarzalność – cieszył się niszu Brytyjczyków o niecałą sekundę i Włochów o ponad dwie Szczęśliwy był też Czaja, który wioślarską przygodę zaczynał stem bardzo zadowolony z tego sezonu świata i jeden z mistrzostw Europy, więc jest wysoka powtarzalność – cieszył się II stem bardzo zadowolony z tego sezonu PP Barniak z AZS AWF Poznań. sekundy. Nasi zawodnicy zdobyli w ten sposób pierwsze od 13 w AZS Kraków, by potem reprezentować AZS AWF Warszawa. – powiedział zawodnik AZS Politechniki Barniak z AZS AWF Poznań. RR – powiedział zawodnik AZS Politechniki EE Wcześniej srebro w kajakowej dwójce na 200 m zdobył Jakub Stepun. Zawodnik AZS lat złoto MŚ w tej konkurencji i we wspaniały sposób nawiązali On był blisko wielkiego sukcesu już podczas igrzysk w Japo- Opolskiej. Wcześniej srebro w kajakowej dwójce na 200 m zdobył Jakub Stepun. Zawodnik AZS II Opolskiej. SIERPIEŃSS AWF Poznań płynął z Bartoszem Grabowskim, z którym w czerwcu wygrał młodzieżo- do wielkich sukcesów „Dominatorów”. Adam Korol, Michał Jeliń- nii. W olimpijskim 昀椀nale polska czwórka podwójna, w której za- Z dwoma srebrnymi medalami do Polski AWF Poznań płynął z Bartoszem Grabowskim, z którym w czerwcu wygrał młodzieżo- Z dwoma srebrnymi medalami do Polski we ME, dokładając do tego złoto w jedynkach na 200 metrów. ski, Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski reprezentowali kluby miast Ziętarskiego płynął kolejny zawodnik AZS AWF Warsza- wróciła Justyna Iskrzycka, która w 昀椀nale we ME, dokładając do tego złoto w jedynkach na 200 metrów. wróciła Justyna Iskrzycka, która w 昀椀nale DS, foto: Rafał Oleksiewicz AZS i mistrzostwo świata zdobywali cztery razy, dokładając do wa – Szymon Pośnik, straciła do podium 0.3 sekundy. – Do wyścigu K-1 na 1000 m dała się wyprze- DS, foto: Rafał Oleksiewicz wyścigu K-1 na 1000 m dała się wyprze- dzić tylko Węgierce Noemi Pupp. – To był tego złoto igrzysk w Pekinie. medalu zabrakło niewiele, ale trzeba przyznać, że poziom był dzić tylko Węgierce Noemi Pupp. – To był bardzo ciężki wyścig, było dużo mocnych – Byliśmy nastawieni na bardzo mocny początek, żeby nikt nam naprawdę bardzo wysoki. Nie ukrywam, że gorycz porażki była bardzo ciężki wyścig, było dużo mocnych dziewczyn, więc miałam z kim się ścigać. nie uciekł. Potem zrobiliśmy sobie bezpieczną przewagę i odpar- ogromna. W całej zatem czwórce była ogromna motywacja i od dziewczyn, więc miałam z kim się ścigać. Ja się specjalizuję w mocnych 昀椀niszach, liśmy atak przeciwników. Wszystko poszło dokładnie tak, jak so- regat w Lucernie uwierzyliśmy, że jesteśmy w stanie walczyć Ja się specjalizuję w mocnych 昀椀niszach, więc zawsze staram się jechać w miarę bie to zaplanowaliśmy – komentował wioślarz AZS UMK Toruń, o złoto – opowiadał Czaja, który obok wioślarstwa pasjonował więc zawsze staram się jechać w miarę ekonomicznie, żeby mieć siłę na ostatnie który nie od początku był członkiem tej osady. – Jedność na wo- się… studiowaniem na Uniwersytecie Jagiellońskim. – Licencjat ekonomicznie, żeby mieć siłę na ostatnie metry – mówiła zawodniczka AZS AWF dzie i poza wodą to nasz największy atut, a zdobycie mistrzostwa robiłem z zarządzania w sektorze publicznym, a magisterkę robię metry – mówiła zawodniczka AZS AWF Katowice, która wcześniej była druga na świata to póki co najlepszy moment w moim sportowym życiu – z zarządzania w turystyce i sporcie – powiedział dla Przeglądu Katowice, która wcześniej była druga na tym samym dystansie w dwójce z Kata- dodał Ziętarski, który w rozmowie z Agnieszką Kobus-Zawojską Sportowego. DS., foto: Julia Kowacic (PZTW) tym samym dystansie w dwójce z Kata- rzyną Kołodziejczyk. rzyną Kołodziejczyk. Sukces z Halifax powtórzyła azetesow- Sukces z Halifax powtórzyła azetesow- ska dwójka kanadyjkarzy na 500 m, czyli ska dwójka kanadyjkarzy na 500 m, czyli Głazunow i Barniak. – Bardzo chcieliśmy Głazunow i Barniak. – Bardzo chcieliśmy tym razem minąć Hiszpanów, ale się nie tym razem minąć Hiszpanów, ale się nie To był sezon wow! udało. Nie było łatwo przygotować się udało. Nie było łatwo przygotować się do tych mistrzostw, bo kilka dni nie mie- do tych mistrzostw, bo kilka dni nie mie- 15 sierpnia 2022 roku okazał się polskim dniem na mistrzostwach europejskich w Monachium. We wspinaczce sportowej liśmy wioseł, był też problem z łodzią, liśmy wioseł, był też problem z łodzią, nasi wywalczyli aż cztery medale, a trzy padły łupem przedstawicieli AZS ANS Tarnów. Dla sióstr Kałuckich nie był którą musieliśmy wymienić. Cieszymy się, którą musieliśmy wymienić. Cieszymy się, to koniec sukcesów. Wyśmienicie było już w eliminacjach. Do rywalizacji stanęło pięć Polek oraz jeden Polak i wszyscy bez problemów wywalczyli awans. Ba! Dziewczyny zajęły pięć pierwszych miejsc, a najlepsza okazała Nowi dominaNowi dominatorzy?torzy? się Aleksandra Mirosław, za którą uplasowały się Aleksandra i Na- talia Kałuckie. Czwarte miejsce zajęła Anna Brożek, a piąte Patrycja Wioślarska czwórka podwójna mężczyzn wpłynęła do historii. PWioślarska czwórka podwójna mężczyzn wpłynęła do historii. Polacy z dwoma azetesiakami w składzie zostaliolacy z dwoma azetesiakami w składzie zostali Chudziak. Piąty wśród panów był także Marcin Dzieński. mistrzami świata i wicemistrzami Europy. Polacy bez kłopotów pokonywali kolejne etapy rywalizacji, a efekt mistrzami świata i wicemistrzami Europy. był taki, że w najlepszej czwórce znalazły się tylko nasze zawod- niczki (w ćwierć昀椀nale Brożek przegrała z Chudziak). Polskie były Zaczęło się na multidyscyplinarnych zawodach w Monachium. niespodziewanie już na początku dali się wyprzedzić Włochom, Zaczęło się na multidyscyplinarnych zawodach w Monachium. niespodziewanie już na początku dali się wyprzedzić Włochom, więc obydwa pół昀椀nały, a także wyścigi o medale. Reprezentujące Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa), Mirosław Ziętarski (AZS prawie ich dogonili, ale ostatecznie musieli się też bronić przed Dominik Czaja (AZS AWF Warszawa), Mirosław Ziętarski (AZS prawie ich dogonili, ale ostatecznie musieli się też bronić przed AZS ANS Tarnów siostry Kałuckie tra昀椀ły na siebie w walce o 昀椀nał UMK Toruń) wraz Mateuszem Biskupem i Fabianem Barańskim, atakiem Rumunów. Z pierwszymi przegrali o ponad sekundę, UMK Toruń) wraz Mateuszem Biskupem i Fabianem Barańskim, atakiem Rumunów. Z pierwszymi przegrali o ponad sekundę, i nie była to pierwsza siostrzana rywalizacja o najwyższą stawkę. którzy wysoką formę zasygnalizowali podczas wygranych za- a drugich wyprzedzili o 0.42 s i zdobyli srebro. którzy wysoką formę zasygnalizowali podczas wygranych za- a drugich wyprzedzili o 0.42 s i zdobyli srebro. Ostatnio Natalia i Aleksandra walczyły w Łodzi o złoto Europej- wodów Pucharu Świata w Lucernie, od początku spisywali się Ponad miesiąc później historia niemal powtórzyła się podczas wodów Pucharu Świata w Lucernie, od początku spisywali się Ponad miesiąc później historia niemal powtórzyła się podczas skich Igrzysk Akademickich. świetnie. Pewnie wygrali najpierw przedbieg, a potem pół昀椀nał. mistrzostw świata. W czeskich Racicach biało-czerwoni znów świetnie. Pewnie wygrali najpierw przedbieg, a potem pół昀椀nał. mistrzostw świata. W czeskich Racicach biało-czerwoni znów Tak jak wtedy, także w Monachium minimalnie lepsza (dokładnie W walce o tytuł najlepszych na Starym Kontynencie Polacy wygrali dwa pierwsze starty i w 昀椀nale ponownie ścigali Wło- W walce o tytuł najlepszych na Starym Kontynencie Polacy wygrali dwa pierwsze starty i w 昀椀nale ponownie ścigali Wło- o 0.156 s) okazała się Aleksandra, która do Monachium przyjechała po udanych zawodach Pucharu Świata. W Chamonix dwa razy po- prawiała rekord życiowy, a 6.64 s w 昀椀nale dało jej drugie miejsce. W walce o złoto mistrzostw Europy tak szybko nie było, a za rywal- kę miała swoją imienniczkę, rekordzistkę świata – Mirosław. Po jej drobnym błędzie wydawało się, że to Kałucka jako pierwsza zatrzy- ma czas na szczycie 15-metrowej ściany. Jej także jednak przytra昀椀ł się błąd tuż przed ostatnim skokiem i to faworytka wyprzedziła o 0.163 s triumfatorkę EUG 2022 oraz AMP 2022. Najpierw jednak Natalia Kałucka, wciąż aktualna mistrzyni świata seniorek, pokonała Chudziak w walce o trzecie miejsce, co oznacza- ło, że siostry, które w tym sezonie już kilka razy stawały na podium Pucharu Świata, wywalczą brąz i srebro mistrzostw europejskich. Jakby tego było mało, świetnie radził sobie także ich klubowy kole- ga, który tra昀椀ał na bardzo wymagających przeciwników. Marcin Dzieński w ćwierć昀椀nale pokonał rekordzistę olimpijskiego, Francuza Bassę Mawema, w pół昀椀nale faworyzowanego wicemistrza świata, Hiszpana Erika Noyę Cardonę, uzyskując w tym wyścigu najlepszy czas zawodów (5.45 s), który został nowym rekordem Pol- ski. Dopiero w walce o złoto uznał wyższość Ukraińca Danyiła Boł- dyrewa. Polak był bliski wyprzedzenia 30-letniego mistrza świata 128112288 112299