stylem dowolnym był czwarty. Paulina Peda była szósta się o podium aż trzy razy. Podopieczna Iwony Krupy po pięknej walce w sprincie stylem motylkowym, a na 50 m grzbietem Tomasz zajęła czwarte miejsce w 昀椀nale 60 m, tracąc zaledwie dwie tysięczne Polewka był ósmy. W Rzymie startowali również Kamil Sie- do podium! Także czwarte miejsce zajęła Justyna Święty-Ersetic w radzki i Paweł Smoliński. 昀椀nale 400 m, ale podopieczna Aleksandra Matusińskiego odbiła to Jeżeli chodzi o rywalizację krajową, to pływacy AZS AWF sobie w sztafecie 4x400 m, gdzie razem z koleżankami wywalczyła Katowice nie pozostawili złudzeń, wygrywając dwukrot- brąz. Na czwartej pozycji zameldowali się też na mecie panowie w nie obie klasy昀椀kacje medalowe. W 2022 roku wywalczyli sztafecie 4x400 m, w której biegał Jacek Majewski. podczas Głównych Mistrzostw Polski 29 medali [16 wśród Co prawda mistrzostwa świata nie były do końca udane dla repre- seniorów i 13 wśród młodzieżowców] i aż 69 [35 wśród zentacji Polski, ale największym sukcesem sekcji lekkiej atletyki może seniorów i 34 wśród młodzieżowców] podczas Zimowych pochwalić się Paweł Fajdek, który wywalczył w rzucie młotem złoty Mistrzostw Polski, co łącznie daje niebotyczną sumę 98 medal. W 昀椀nale Polak posłał młot na odległość 81.98 m i piąty raz medali! Na wyróżnienie zasłużyła Paulina Peda - pierw- z rzędu wywalczył tytuł mistrzowski! Na czwartym miejscu rywaliza- sza Polka, która złamała, która złamała barierę jednej cję zakończyła sztafeta mieszana 4x400 m ze Święty-Ersetic, a Ewa minuty na 100 m stylem grzbietowym na długim basenie Swoboda zakończyła rywalizację w biegu na 100 m na 12. pozycji. i z czasem 59.75 s zapisała się na kartach historii polskie- W Oregonie mogliśmy oglądać też Magdalenę Stefanowicz, która bie- go pływania. W swoim debiucie na mistrzostwach świata gała w sztafecie 4x100 m. podopieczna Jakuba Karpińskiego zakwali昀椀kowała się do Mistrzostwa Europy w Monachium przyniosły Katowicom kolejne dwóch pół昀椀nałów, a na mistrzostwach Europy pływała trzy dwa medale. Srebro razem z koleżankami w sztafecie 4x400 m wy- razy w 昀椀nałach. Sezon pływacki kończyły grudniowe mi- walczyła Justyna Święty-Ersetic. Na drugim stopniu podium stanęły strzostwa świata na krótkim basenie. W Melbourne po raz również Ewa Swoboda i Magdalena Stefanowicz, które wywalczyły kolejny wicemistrzynią na 50 m stylem dowolnym została srebrny medal w sztafecie 4x100 m. W biegu indywidualnym Ewa Kasia Wasick, powiększając swoją kolekcję i pokazując, że zajęła czwarte miejsce. W Monachium startowali również Jakub na stałe zadomowiła się w czołówce światowego sprintu Szyszkowski i Patrycja Kapała. Lekkoatleci z katowickiego AZS AWF w stylu dowolnym. wywalczyli też kilkanaście medali mistrzostw Polski. Na hali było Drugą sekcją w KS AZS AWF Katowice, która zawsze przy- ich sześć, a na stadionie 10. Warto też zwrócić uwagę dobrze ro- nosi medale z najważniejszych imprez, jest lekka atletyka. kującą juniorkę Zuzannę Zając, która została mistrzynią Polski U18 W 2022 roku w sezonie halowym niesamowitą formę prezen- w biegu na 100 m przez płotki. towała Ewa Swoboda. W 昀椀nale mistrzostw Polski w biegu na Podsumowując rok, nie można pominąć Justyny Iskrzyckiej. W 2022 60 m złamała magiczna barierę siedmiu sekund i z czasem roku ta utalentowana kajakarka znowu odniosła wiele sukcesów. 6.99 s poprawiła własny rekord Polski. Podczas Halowych W kanadyjskim Halifax, gdzie odbywały się mistrzostwa świata po Mistrzostw Świata biegacze katowickiego AZS AWF ocierali bardzo zaciętej walce zajęła czwarte miejsce w konkurencji K1 1000 m. 313