AZS KATOWICE złoto. Wójcik i Michalski zdobyli także dwa srebra podczas mi- strzostw świata, gdzie razem z kolegami i koleżankami wywal- czyli tytuł wicemistrzów świata w sprincie drużynowym. Na wy- różnienie zasługuje także Magdalena Czyszczoń, która specjalizuje się w dłuższych dystansach i z mistrzostw Polski zawsze wraca z workiem medali. Na igrzyskach była 10. w biegu masowym i startowała również na 1000 m i 5000 m oraz w biegu drużyno- wym, gdzie Polki zajęły ósme miejsce. Na koniec warto też wspomnieć o Gali Sportu Akademickiego, pod- czas której Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach odebrała laury za zwycięstwo w klasy昀椀kacji meda- lowej oraz pierwsze miejsce w klasy昀椀kacji AWF-ów, do czego oczy- wiście przyczynili się zawodnicy AZS. AWF Katowice cztery razy z rzędu wygrywał tę klasy昀椀kację! Patryk Nowak, foto: Paweł Skraba To małe niepowodzenie odbiła sobie świetnym startem na mistrzostwach Europy. Najpierw razem z Katarzyną Koło- dziejczyk wywalczyła srebrny medal w K2 1000 m, a następ- nie dołożyła kolejny tytuł wicemistrzowski indywidualnie. W 昀椀nale K1 1000 m popisała się rewelacyjnym 昀椀niszem, gdzie na ostatnich 100 m przesunęła się z czwartej na drugą pozy- cję i mogła się cieszyć ze srebrnego krążka. Dwa medale z imprez mistrzowskich przywiozła także Martyna Swatowaka-Wenglarczyk. Najpierw wywalczyła brązowy medal w turnieju indywidualnym szpadzistek podczas mistrzostw Eu- ropy w Antalyi, a potem razem z koleżankami z reprezentacji sięgnęła po brąz w rywalizacji drużynowej na mistrzostwach świata. Z sukcesami na arenach międzynarodowych rywalizował również Szymon Hryciuk. Podopieczny Ryszarda Czai wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w szabli. AZS AWF Katowice to nie tylko sporty letnie. Na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zakwali昀椀kowało się aż 12 osób: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Dominik Bury, Kamil Bury, Magdalena Kobielusz, Angelika Wójcik, Piotr Mi- chalski, Magdalena Czyszczoń, Paweł Pyjas, Mateusz Socho- wicz, Kinga Rajda i Nicole Konderla. Tam najlepiej zaprezen- tował się panczenista Piotr Michalski, który dwukrotnie otarł się o podium. Najpierw w biegu na 500 m zajął piąte miejsce, tracąc do medalu zaledwie 0.03 s, a następnie na dwukrotnie dłuższym dystansie był czwarty ze stratą 0.08 s do trzeciego miejsca. Wcześniej Piotr został mistrzem Europy na dystansie 500 m i brązowym medalistą w sprincie drużynowym. W tej samej konkurencji Polki razem z Angeliką Wójcik wywalczyły 314