Tenis stołowy 222 222 000 DwDwa złota złota Fola Folwwarskiegoarskiego 222 Ź ŹŹ DD PPodczas EUG medal dla Podczas EUG medal dla Polski olski w tenisie stołowym był sprw tenisie stołowym był sprawą niemal pewną. Pawą niemal pewną. Przed starrzed startem turnieju w zwycięstwa Akademiitem turnieju w zwycięstwa Akademii ÓD ÓÓ ŁŁ Ł Zamojskiej wielu wierzyło i nie zawiedli się. PZamojskiej wielu wierzyło i nie zawiedli się. Podobnie rzecz się miała z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wodobnie rzecz się miała z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu.rocławiu. EE II KK CC II MOGĘ WYGRAĆ Z KAŻDYM MM PPrzez rzez trzy trzy dni dni przy przy dziewięciu dziewięciu stołach stołach rozstawionych rozstawionych w w hali hali łódzkiej łódzkiej Anilany Anilany MOGĘ WYGRAĆ Z KAŻDYM EE W turniejach indywidualnych poszło jeszcze lepiej. Za- DD rywalizowało 20 drużyn męskich i 14 żeńskich. Prywalizowało 20 drużyn męskich i 14 żeńskich. Początkowo oczątkowo uczelnie podzieuczelnie podzie-- W turniejach indywidualnych poszło jeszcze lepiej. Za- ADEMICKIEAA kończyliśmy je zwycięstwem Folwarskiego oraz trzema KK lone były na grupy i walczyły o awans do fazy pucharowej. Nie brlone były na grupy i walczyły o awans do fazy pucharowej. Nie brakowało akowało kończyliśmy je zwycięstwem Folwarskiego oraz trzema srebrnymi i pięcioma brązowymi krążkami. AA tam długich wymian, emocjonujących akcji ortam długich wymian, emocjonujących akcji oraz ogromnej ekspresji po doaz ogromnej ekspresji po do-- srebrnymi i pięcioma brązowymi krążkami. AK W singlu grały siostry Węgrzyn, które miały za ry- AAA brych i tych mniej udanych zagrbrych i tych mniej udanych zagraniach. aniach. W singlu grały siostry Węgrzyn, które miały za ry- KK walki Francuzki z paryskiego uniwersytetu Dauphi- SKSS W W poniedziałkowych poniedziałkowych grgrach ach Akademia Akademia Zamojska Zamojska pokonała pokonała Uniwersytet Uniwersytet GeGe-- walki Francuzki z paryskiego uniwersytetu Dauphi- YY ne. To właśnie ten zespół stanął na drodze do 昀椀nału ZZ newski (3:0) i awansowała do pół昀椀nału. Tnewski (3:0) i awansowała do pół昀椀nału. Tam nie dała odbić się zbyt wysoko am nie dała odbić się zbyt wysoko ne. To właśnie ten zespół stanął na drodze do 昀椀nału RR w turnieju drużynowym ekipie Uniwersytetu Ekono- GG węgierskiemu Uniwersytetowi w Pwęgierskiemu Uniwersytetowi w Peczu, eczu, zwyciężając 3:1. Natomiast w wiezwyciężając 3:1. Natomiast w wie-- w turnieju drużynowym ekipie Uniwersytetu Ekono- II micznego z Wrocławia. IGRZY czornym 昀椀nale Pczornym 昀椀nale Polacy pokonali turecki Uniwersytet Nisantasi 3:2. W ciągu olacy pokonali turecki Uniwersytet Nisantasi 3:2. W ciągu micznego z Wrocławia. EE Rewanż wypadł udanie. Katarzyna Węgrzyn w trzech II ponad dwóch godzin trwania meczu przeżywali wzloty, upadki, ale odrodzili ponad dwóch godzin trwania meczu przeżywali wzloty, upadki, ale odrodzili Rewanż wypadł udanie. Katarzyna Węgrzyn w trzech KK setach pokonała Amelie Pauly, a Anna Węgrzyn SS się, by wygrsię, by wygrać złotoać złoto.. setach pokonała Amelie Pauly, a Anna Węgrzyn JJ Rozpoczął udanie Jakub Folwarski w zaciętym pojedynku z Absullahem w czterech Marion Berthaud. Co ważne, mieliśmy więc EE Finał rozpoczął od wygrFinał rozpoczął od wygranej anej Jakub FJakub Folwarski olwarski w zaciętym pojedynku z Abduw zaciętym pojedynku z Abdu-- w czterech Marion Berthaud. Co ważne, mieliśmy więc PP Talha Yigenlerem (3:2). Kolejne dwa mecze studenci z Zamościa nie- siostry w pół昀椀nałach i szansę na to, że siostrzany bę- OO llahem Tllahem Talha alha YYigenlerem (3:2). Kigenlerem (3:2). Kolejne dwa mecze studenci z Zamościa nieolejne dwa mecze studenci z Zamościa nie-- siostry w pół昀椀nałach i szansę na to, że siostrzany bę- Dla mnie to jest słaby wynik i tyle – mówiła mocno rozżalona potrójna W drugim pół昀椀nale Adam Dosz dzielnie walczył z Ibra- dzie także 昀椀nał EUG. Tu zaczęły się jednak problemy. RR stety przegrstety przegrali (0:3, 1:3) i stan meczu zrobił się dla nich niekorzystny. Wali (0:3, 1:3) i stan meczu zrobił się dla nich niekorzystny. Wynik ynik dzie także 昀椀nał EUG. Tu zaczęły się jednak problemy. medalistka EUG 2022. himem Unduzem, ale podobnie jak w turnieju drużyno- UU Katarzyna, która na tegorocznych Indywidualnych Mi- EUROPEJSKIEEE wyrównał ponownie Fwyrównał ponownie Folwarski, olwarski, wygrywając z Ibrwygrywając z Ibrahimem ahimem Gunduzem (3:0). Gunduzem (3:0). Katarzyna, która na tegorocznych Indywidualnych Mi- W nieco lepszych nastrojach byli panowie. W ćwierć昀椀nale singla wystąpiło aż wym nie ugrał nawet seta. – Turcy wystawili bardzo strzostwach Polski, zgarnęła trzy złote medale, mogła W decydującym o kolorW decydującym o kolorach ach medalu starciu Kmedalu starciu Konronrad ad KKulpa ulpa pokonał wspomniapokonał wspomnia-- strzostwach Polski, zgarnęła trzy złote medale, mogła czterech Polaków, przy czym Adam i Sławomir Doszowie z Politechniki Gdań- silną ekipę, ale Polacy sprawili bardzo miłą niespo- jako pierwsza zakończyć swój pół昀椀nał. W rywalizacji nego Abdullaha Tnego Abdullaha Talha Yalha Yigenlerigenlera a (3:2) i takim też wynikiem zakończył się 昀椀nał.(3:2) i takim też wynikiem zakończył się 昀椀nał. jako pierwsza zakończyć swój pół昀椀nał. W rywalizacji skiej tra昀椀li na siebie. W bratobójczym pojedynku lepszy okazał się dwa lata dziankę. Mamy trzech zawodników w czwórce singla! z Ece Harac z Uniwersytetu Nisantasi miała piłkę me- – – Może Może nie nie widać widać tej tej rradości, adości, ale ale jestem jestem strstrasznie asznie zmęczony zmęczony i i dopiero dopiero terteraz az z Ece Harac z Uniwersytetu Nisantasi miała piłkę me- starszy Adam. – Graliśmy ze sobą tysiące razy. Codziennie razem trenujemy Ja też mogę być zadowolony, bo w międzynarodowym czową w trzecim secie przy stanie 10:9. Chwila dekon- wszystkie emocje i stres schodzą. Zagrwszystkie emocje i stres schodzą. Zagraliśmy tu bez Roberaliśmy tu bez Roberta Florta Florasa, który asa, który czową w trzecim secie przy stanie 10:9. Chwila dekon- i dlatego tak długo walczyliśmy o ten medal. Przyznam, że gdy w czwartym turnieju zagrałem po raz pierwszy od uniwersjady centracji na dłużej powtórzyła się w kolejnym, w któ- byłby na pewno liderem naszej drużyny. Wbyłby na pewno liderem naszej drużyny. Wystąpiliśmy ystąpiliśmy w lekko zmienionym w lekko zmienionym centracji na dłużej powtórzyła się w kolejnym, w któ- secie przegrywałem już 6:10, to zwątpiłem. Udało się i w decydującej partii to w Neapolu – powiedział student Politechniki Gdań- rym Polka prowadziła już 7:1. Tego także nie wygrała, składzie i jeszcze z lekkimi problemami zdrowotnymi. Biorskładzie i jeszcze z lekkimi problemami zdrowotnymi. Biorąc to wszystko ąc to wszystko rym Polka prowadziła już 7:1. Tego także nie wygrała, ja prowadziłem 5:1. Wygrał jednak brat i bardzo mu tego medalu gratuluję – skiej, kolejny brązowy medalista EUG. a oddana gładko piąta partia była tylko pokłosiem rrazem, pewnie sam udział w 昀椀nale byśmy brazem, pewnie sam udział w 昀椀nale byśmy brali w ciemnoali w ciemno, ale chcieliśmy , ale chcieliśmy a oddana gładko piąta partia była tylko pokłosiem komentował Sławomir Dosz, który trzy lata temu podczas AME w Camerino Wszyscy z zaciekawieniem oczekiwali ostatnie- emocji, które towarzyszyły faworytce. walczyć o jak najwyższe miejsca. Twalczyć o jak najwyższe miejsca. To był zdecydowanie najtrudniejszy mecz o był zdecydowanie najtrudniejszy mecz emocji, które towarzyszyły faworytce. wywalczył brązowy krążek. go meczu turnieju, zastanawiając się, czy obrońca Annie na szczęście udało się rozstrzygnąć pół昀椀nał w tym turnieju, bo w poprzednich spotkaniach byliśmy dużo lepsi niż rywale. w tym turnieju, bo w poprzednich spotkaniach byliśmy dużo lepsi niż rywale. Annie na szczęście udało się rozstrzygnąć pół昀椀nał W pół昀椀nale do Adama Dosza dołączyli Jakub Folwarski, który oddał tylko jedną Folwarski po raz drugi pokona Unduza, który od na swoją korzyść, 3:1 ze Słowenką Katariną Strazar TTu poziom był bardzo wyrównany – mówił zmęczony Jakub Fu poziom był bardzo wyrównany – mówił zmęczony Jakub Folwarski.olwarski. na swoją korzyść, 3:1 ze Słowenką Katariną Strazar partię Czechowi Janowi Valencie, oraz Mateusz Ufnal z WSG Bydgoszcz po zwy- nowego sezonu miał grać w polskiej ekstralidze, dawało nadzieję przed meczem o złoto, ale zanim FFaworytki do złotego medalu dla Paworytki do złotego medalu dla Polski obserwatorzy upatrywali też olski obserwatorzy upatrywali też dawało nadzieję przed meczem o złoto, ale zanim cięstwie 3:0 z Węgrem Sebastianem Kovacsem. Oznaczało to, że singlu panów (wcześniej gładko wygrał z nim w 昀椀nale turnieju do niego doszło, siostry razem przystąpiły do debla. w w zmaganiach kobiet zmaganiach kobiet i i drużynie wrocławskiego Uniwersytetu drużynie wrocławskiego Uniwersytetu EkonomiczEkonomicz-- do niego doszło, siostry razem przystąpiły do debla. będą trzy medale dla Polski i że dojdzie do polskiego pojedynku o 昀椀nał. W nim drużynowego) i zakończy turecką hegemonię w Ło- W nim niestety znowu na ich drodze stanęły Turczyn- negonego. . TTu u 昀椀lar昀椀larami ami sekcji sekcji były były młode młode choć choć już już utytułowane utytułowane bliźniaczki bliźniaczki Anna Anna W nim niestety znowu na ich drodze stanęły Turczyn- Folwarski nie pozostawił złudzeń Ufnalowi. – Zawsze chciałem się sprawdzić dzi. Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem, a gra- ki. Węgrzynówny rozpoczęły lepiej i w pierwszej od- i Katarzyna Wi Katarzyna Węgrzyn, które w turnieju drużynowym wspieręgrzyn, które w turnieju drużynowym wspierała Julia Szymała Julia Szym-- ki. Węgrzynówny rozpoczęły lepiej i w pierwszej od- z Kubą. Na nic specjalnego nie liczyłem i bardzo się cieszę, bo cały turniej zali- jący ofensywnie student Uniwersytetu Nisantasi kil- słonie miały piłki setowe od stanu 10:6. Choć wyda- czak. Wczak. Wrocławianki w ćwierć昀椀nale pokonały Uniwersytet Nisantasi (3:1), rocławianki w ćwierć昀椀nale pokonały Uniwersytet Nisantasi (3:1), słonie miały piłki setowe od stanu 10:6. Choć wyda- czam do udanych. Zdobyłem medal w singlu, co jest spełnieniem moich marzeń, ka razy dał się wyprowadzić z równowagi, gdy jego wało się to niemożliwe, przegrały jednak i tego seta, ale w pół昀椀nale uległy Uniwersytetowi Pale w pół昀椀nale uległy Uniwersytetowi Paryż – Dauphine (1:3) i ostatecznie aryż – Dauphine (1:3) i ostatecznie wało się to niemożliwe, przegrały jednak i tego seta, a także w deblu – komentował student ekonomii WSG Bydgoszcz. ataki perfekcyjnie podbijał przedstawiciel Akademii i cały mecz 1:3. Dla Katarzyny Węgrzyn oznaczało to zdobyły brzdobyły brąz. Złoto wywalczyły studentki Uniwersytetu Ostrąz. Złoto wywalczyły studentki Uniwersytetu Ostrawskiegoawskiego, które , które i cały mecz 1:3. Dla Katarzyny Węgrzyn oznaczało to W grze podwójnej Ufnalowi towarzyszył Michał Majchrzak. Panowie byli Zamojskiej. Ten nieczęsto się mylił, ale w czwartej trzy brązowe medale i żadnego złotego. – Koncen- pokonały paryżanki 3:0.pokonały paryżanki 3:0. trzy brązowe medale i żadnego złotego. – Koncen- bardzo blisko meczu o złoto, ale w pół昀椀nale uznali wyższość Węgrów partii przegrał cztery akcje przy swoim podaniu, co trację trzeba utrzymać do końca. W całym turnieju W turnieju ćwierć昀椀nałowym mężczyzn WW turnieju ćwierć昀椀nałowym mężczyzn Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydyższa Szkoła Gospodarki w Byd-- trację trzeba utrzymać do końca. W całym turnieju z Peczu (1:3). – Wszystkie sety przegraliśmy do dziewięciu. Przeciwnicy skończyło się piątym setem. Był to jego jedyny pią- najbardziej zależało mi na zwycięstwie z drużyną, ale goszczy przegrgoszczy przegrała z Uniwersytetem Ostrała z Uniwersytetem Ostrawskim 0:3, a w rywalizacji pań awskim 0:3, a w rywalizacji pań najbardziej zależało mi na zwycięstwie z drużyną, ale mieli trochę więcej szczęścia, ale trzecie miejsce jest dla nas bardzo do- ty set w tych zawodach i był to set zwycięski (11:7). singla też było szkoda. Tam byłam najbliżej zwycię- Uniwersytet WUniwersytet Warszawski walczył o miejsca 9-12, wygrywając z Uniwersyarszawski walczył o miejsca 9-12, wygrywając z Uniwersy-- singla też było szkoda. Tam byłam najbliżej zwycię- brym wynikiem – dodał Majchrzak, podkreślając, że jest dumny ze swojego – Trochę to do mnie nie dociera. Jestem szczęśliwy, że stwa i to ja powinnam walczyć z Anią o złoto. To tetem w Ktetem w Konwie 3:0.onwie 3:0. stwa i to ja powinnam walczyć z Anią o złoto. To rezultatu i czując nieco rozczarowania niewielkim zainteresowaniem jego wytrzymałem ten długi turniej na świetnym poziomie, jednak jest tylko sport i z brązu też będę się cieszyć jednak jest tylko sport i z brązu też będę się cieszyć dyscypliną. – Tenis stołowy wśród polskich studentów stoi na wysokim nie przegrywając żadnego spotkania ani w drużynie, – komentowała zawodniczka AZS UE Wrocław. – komentowała zawodniczka AZS UE Wrocław. poziomie, ale ten sport wciąż jest sportem niszowym. Praktycznie nikt ani w singlu. Indywidualnie nigdy nie zdobyłem medalu Zupełnie inaczej swoje występy przeżywała Anna. Zupełnie inaczej swoje występy przeżywała Anna. się nim nie interesuje. Mam nadzieję, że nasze medale przyczynią się do w międzynarodowym turnieju i mimo, że są to zawody Zwłaszcza, że po jej myśli nie poszedł także 昀椀- Zwłaszcza, że po jej myśli nie poszedł także 昀椀- poprawy tej sytuacji – dodał. uniwersyteckie, to nie codziennie zostaje się mistrzem nał singla. Wrocławianka mogła zrewanżować się nał singla. Wrocławianka mogła zrewanżować się Europy – cieszył się Folwarski, który w ten sposób Ece Harac za porażkę siostry, ale Turczynka też Ece Harac za porażkę siostry, ale Turczynka też wywalczył drugie złoto Europejskich Igrzysk Akademic- chciała odwetu. W rywalizacji drużynowej prze- chciała odwetu. W rywalizacji drużynowej prze- kich. – W drużynie wiedziałem, że to na mnie spoczywa grała bowiem z Anną Węgrzyn 2:3. Polka zaczęła grała bowiem z Anną Węgrzyn 2:3. Polka zaczęła większa odpowiedzialność, bo Konrad jest kontuzjowany rozważniej, prowadziła 1:0 w setach, by w drugim rozważniej, prowadziła 1:0 w setach, by w drugim i muszę dać z siebie wszystko. Po tamtej wygranej na- odrobić straty z 4:9 na 10:9 i być o jedną partię odrobić straty z 4:9 na 10:9 i być o jedną partię rodziła się wizja, że jeśli utrzymam ten poziom, to będę od triumfu. Przedstawicielka Uniwersytetu Nisat- od triumfu. Przedstawicielka Uniwersytetu Nisat- w stanie wygrać z każdym i tak też się stało – podsu- ntasi, który zagrał we wszystkich meczach o złoto ntasi, który zagrał we wszystkich meczach o złoto mował student Akademii Zamojskiej. singla i debla, nie zamierzała się jednak poddawać. singla i debla, nie zamierzała się jednak poddawać. Grono polskich medalistów tenisa stołowego uzu- W piątym secie ograła Anię 11:3. – Liczyłam, że W piątym secie ograła Anię 11:3. – Liczyłam, że pełnili sportowcy z niepełnosprawnościami Klaudia wygram, zawiodłam samą siebie. Gdyby udał się wygram, zawiodłam samą siebie. Gdyby udał się Pachuta z Uniwersytetu Rzeszowskiego była dru- ten drugi set, byłoby 3:0, ale spisałam się poniżej ten drugi set, byłoby 3:0, ale spisałam się poniżej ga w klasie 7-6, Igor Misztal w klasie 10. Student swoich możliwości. W ogóle nie jestem zadowolo- swoich możliwości. W ogóle nie jestem zadowolo- Uniwersytetu Zielonogórskiego przegrał decydujący na z tego, że z Łodzi przywiozę trzy medale. Na- na z tego, że z Łodzi przywiozę trzy medale. Na- o złocie mecz 11:13 w piątym secie. wet gdy ochłonę i tak nie docenię tego rezultatu. wet gdy ochłonę i tak nie docenię tego rezultatu. DS, Robert Zakrzewski, foto: Ewa Milun-Walczak 106110066 111100007777