Tenis stołowy 22 22 00Dwa złota Folwarskiego 22 ŹŹ DDPodczas EUG medal dla Polski w tenisie stołowym był sprawą niemal pewną. Przed startem turnieju w zwycięstwa Akademii ÓÓ ŁŁ Zamojskiej wielu wierzyło i nie zawiedli się. Podobnie rzecz się miała z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. EE II KK CC II MMPrzez trzy dni przy dziewięciu stołach rozstawionych w hali łódzkiej Anilany MOGĘ WYGRAĆ Z KAŻDYM EErywalizowało 20 drużyn męskich i 14 żeńskich. Początkowo uczelnie podzie-W turniejach indywidualnych poszło jeszcze lepiej. Za- DD AAlone były na grupy i walczyły o awans do fazy pucharowej. Nie brakowało kończyliśmy je zwycięstwem Folwarskiego oraz trzema KKtam długich wymian, emocjonujących akcji oraz ogromnej ekspresji po do-srebrnymi i pięcioma brązowymi krążkami. AA brych i tych mniej udanych zagraniach. W singlu grały siostry Węgrzyn, które miały za ry- AA KKW poniedziałkowych grach Akademia Zamojska pokonała Uniwersytet Ge-walki Francuzki z paryskiego uniwersytetu Dauphi- SS YYnewski (3:0) i awansowała do pół昀椀nału. Tam nie dała odbić się zbyt wysoko ne. To właśnie ten zespół stanął na drodze do 昀椀nału ZZ RRwęgierskiemu Uniwersytetowi w Peczu, zwyciężając 3:1. Natomiast w wie-w turnieju drużynowym ekipie Uniwersytetu Ekono- GG IIczornym 昀椀nale Polacy pokonali turecki Uniwersytet Nisantasi 3:2. W ciągu micznego z Wrocławia. EEponad dwóch godzin trwania meczu przeżywali wzloty, upadki, ale odrodzili Rewanż wypadł udanie. Katarzyna Węgrzyn w trzech II KKsię, by wygrać złoto.setach pokonała Amelie Pauly, a Anna Węgrzyn SS JJFinał rozpoczął od wygranej Jakub Folwarski w zaciętym pojedynku z Abdu-w czterech Marion Berthaud. Co ważne, mieliśmy więc EE PPllahem Talha Yigenlerem (3:2). Kolejne dwa mecze studenci z Zamościa nie-siostry w pół昀椀nałach i szansę na to, że siostrzany bę-Dla mnie to jest słaby wynik i tyle – mówiła mocno rozżalona potrójna W drugim pół昀椀nale Adam Dosz dzielnie walczył z Ibra- OO Dla mnie to jest słaby wynik i tyle – mówiła mocno rozżalona potrójna W drugim pół昀椀nale Adam Dosz dzielnie walczył z Ibra- stety przegrali (0:3, 1:3) i stan meczu zrobił się dla nich niekorzystny. Wynik dzie także 昀椀nał EUG. Tu zaczęły się jednak problemy. medalistka EUG 2022.himem Unduzem, ale podobnie jak w turnieju drużyno- RR medalistka EUG 2022. himem Unduzem, ale podobnie jak w turnieju drużyno- UUwyrównał ponownie Folwarski, wygrywając z Ibrahimem Gunduzem (3:0). Katarzyna, która na tegorocznych Indywidualnych Mi-W nieco lepszych nastrojach byli panowie. W ćwierć昀椀nale singla wystąpiło aż wym nie ugrał nawet seta. – Turcy wystawili bardzo EE W nieco lepszych nastrojach byli panowie. W ćwierć昀椀nale singla wystąpiło aż wym nie ugrał nawet seta. – Turcy wystawili bardzo W decydującym o kolorach medalu starciu Konrad Kulpa pokonał wspomnia-strzostwach Polski, zgarnęła trzy złote medale, mogła czterech Polaków, przy czym Adam i Sławomir Doszowie z Politechniki Gdań-silną ekipę, ale Polacy sprawili bardzo miłą niespo- czterech Polaków, przy czym Adam i Sławomir Doszowie z Politechniki Gdań- silną ekipę, ale Polacy sprawili bardzo miłą niespo- nego Abdullaha Talha Yigenlera (3:2) i takim też wynikiem zakończył się 昀椀nał.jako pierwsza zakończyć swój pół昀椀nał. W rywalizacji skiej tra昀椀li na siebie. W bratobójczym pojedynku lepszy okazał się dwa lata dziankę. Mamy trzech zawodników w czwórce singla! skiej tra昀椀li na siebie. W bratobójczym pojedynku lepszy okazał się dwa lata dziankę. Mamy trzech zawodników w czwórce singla! – Może nie widać tej radości, ale jestem strasznie zmęczony i dopiero teraz z Ece Harac z Uniwersytetu Nisantasi miała piłkę me-starszy Adam. – Graliśmy ze sobą tysiące razy. Codziennie razem trenujemy Ja też mogę być zadowolony, bo w międzynarodowym starszy Adam. – Graliśmy ze sobą tysiące razy. Codziennie razem trenujemy Ja też mogę być zadowolony, bo w międzynarodowym wszystkie emocje i stres schodzą. Zagraliśmy tu bez Roberta Florasa, który czową w trzecim secie przy stanie 10:9. Chwila dekon-i dlatego tak długo walczyliśmy o ten medal. Przyznam, że gdy w czwartym turnieju zagrałem po raz pierwszy od uniwersjady i dlatego tak długo walczyliśmy o ten medal. Przyznam, że gdy w czwartym turnieju zagrałem po raz pierwszy od uniwersjady byłby na pewno liderem naszej drużyny. Wystąpiliśmy w lekko zmienionym centracji na dłużej powtórzyła się w kolejnym, w któ-secie przegrywałem już 6:10, to zwątpiłem. Udało się i w decydującej partii to w Neapolu – powiedział student Politechniki Gdań- secie przegrywałem już 6:10, to zwątpiłem. Udało się i w decydującej partii to w Neapolu – powiedział student Politechniki Gdań- składzie i jeszcze z lekkimi problemami zdrowotnymi. Biorąc to wszystko rym Polka prowadziła już 7:1. Tego także nie wygrała, ja prowadziłem 5:1. Wygrał jednak brat i bardzo mu tego medalu gratuluję – skiej, kolejny brązowy medalista EUG. ja prowadziłem 5:1. Wygrał jednak brat i bardzo mu tego medalu gratuluję – skiej, kolejny brązowy medalista EUG. razem, pewnie sam udział w 昀椀nale byśmy brali w ciemno, ale chcieliśmy a oddana gładko piąta partia była tylko pokłosiem komentował Sławomir Dosz, który trzy lata temu podczas AME w Camerino Wszyscy z zaciekawieniem oczekiwali ostatnie- komentował Sławomir Dosz, który trzy lata temu podczas AME w Camerino Wszyscy z zaciekawieniem oczekiwali ostatnie- walczyć o jak najwyższe miejsca. To był zdecydowanie najtrudniejszy mecz emocji, które towarzyszyły faworytce.wywalczył brązowy krążek.go meczu turnieju, zastanawiając się, czy obrońca wywalczył brązowy krążek. go meczu turnieju, zastanawiając się, czy obrońca w tym turnieju, bo w poprzednich spotkaniach byliśmy dużo lepsi niż rywale. Annie na szczęście udało się rozstrzygnąć pół昀椀nał W pół昀椀nale do Adama Dosza dołączyli Jakub Folwarski, który oddał tylko jedną Folwarski po raz drugi pokona Unduza, który od W pół昀椀nale do Adama Dosza dołączyli Jakub Folwarski, który oddał tylko jedną Folwarski po raz drugi pokona Unduza, który od Tu poziom był bardzo wyrównany – mówił zmęczony Jakub Folwarski.na swoją korzyść, 3:1 ze Słowenką Katariną Strazar partię Czechowi Janowi Valencie, oraz Mateusz Ufnal z WSG Bydgoszcz po zwy-nowego sezonu miał grać w polskiej ekstralidze, partię Czechowi Janowi Valencie, oraz Mateusz Ufnal z WSG Bydgoszcz po zwy- nowego sezonu miał grać w polskiej ekstralidze, Faworytki do złotego medalu dla Polski obserwatorzy upatrywali też dawało nadzieję przed meczem o złoto, ale zanim cięstwie 3:0 z Węgrem Sebastianem Kovacsem. Oznaczało to, że singlu panów (wcześniej gładko wygrał z nim w 昀椀nale turnieju cięstwie 3:0 z Węgrem Sebastianem Kovacsem. Oznaczało to, że singlu panów (wcześniej gładko wygrał z nim w 昀椀nale turnieju w zmaganiach kobiet i drużynie wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicz-do niego doszło, siostry razem przystąpiły do debla. będą trzy medale dla Polski i że dojdzie do polskiego pojedynku o 昀椀nał. W nim drużynowego) i zakończy turecką hegemonię w Ło- będą trzy medale dla Polski i że dojdzie do polskiego pojedynku o 昀椀nał. W nim drużynowego) i zakończy turecką hegemonię w Ło- nego. Tu 昀椀larami sekcji były młode choć już utytułowane bliźniaczki Anna W nim niestety znowu na ich drodze stanęły Turczyn-Folwarski nie pozostawił złudzeń Ufnalowi. – Zawsze chciałem się sprawdzić dzi. Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem, a gra- Folwarski nie pozostawił złudzeń Ufnalowi. – Zawsze chciałem się sprawdzić dzi. Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem, a gra- i Katarzyna Węgrzyn, które w turnieju drużynowym wspierała Julia Szym-ki. Węgrzynówny rozpoczęły lepiej i w pierwszej od-z Kubą. Na nic specjalnego nie liczyłem i bardzo się cieszę, bo cały turniej zali-jący ofensywnie student Uniwersytetu Nisantasi kil- z Kubą. Na nic specjalnego nie liczyłem i bardzo się cieszę, bo cały turniej zali- jący ofensywnie student Uniwersytetu Nisantasi kil- czak. Wrocławianki w ćwierć昀椀nale pokonały Uniwersytet Nisantasi (3:1), słonie miały piłki setowe od stanu 10:6. Choć wyda-czam do udanych. Zdobyłem medal w singlu, co jest spełnieniem moich marzeń, ka razy dał się wyprowadzić z równowagi, gdy jego czam do udanych. Zdobyłem medal w singlu, co jest spełnieniem moich marzeń, ka razy dał się wyprowadzić z równowagi, gdy jego ale w pół昀椀nale uległy Uniwersytetowi Paryż – Dauphine (1:3) i ostatecznie wało się to niemożliwe, przegrały jednak i tego seta, a także w deblu – komentował student ekonomii WSG Bydgoszcz.ataki perfekcyjnie podbijał przedstawiciel Akademii a także w deblu – komentował student ekonomii WSG Bydgoszcz. ataki perfekcyjnie podbijał przedstawiciel Akademii zdobyły brąz. Złoto wywalczyły studentki Uniwersytetu Ostrawskiego, które i cały mecz 1:3. Dla Katarzyny Węgrzyn oznaczało to W grze podwójnej Ufnalowi towarzyszył Michał Majchrzak. Panowie byli Zamojskiej. Ten nieczęsto się mylił, ale w czwartej W grze podwójnej Ufnalowi towarzyszył Michał Majchrzak. Panowie byli Zamojskiej. Ten nieczęsto się mylił, ale w czwartej pokonały paryżanki 3:0.trzy brązowe medale i żadnego złotego. – Koncen-bardzo blisko meczu o złoto, ale w pół昀椀nale uznali wyższość Węgrów partii przegrał cztery akcje przy swoim podaniu, co bardzo blisko meczu o złoto, ale w pół昀椀nale uznali wyższość Węgrów partii przegrał cztery akcje przy swoim podaniu, co W turnieju ćwierć昀椀nałowym mężczyzn Wyższa Szkoła Gospodarki w Byd-trację trzeba utrzymać do końca. W całym turnieju z Peczu (1:3). – Wszystkie sety przegraliśmy do dziewięciu. Przeciwnicy skończyło się piątym setem. Był to jego jedyny pią- z Peczu (1:3). – Wszystkie sety przegraliśmy do dziewięciu. Przeciwnicy skończyło się piątym setem. Był to jego jedyny pią- goszczy przegrała z Uniwersytetem Ostrawskim 0:3, a w rywalizacji pań najbardziej zależało mi na zwycięstwie z drużyną, ale mieli trochę więcej szczęścia, ale trzecie miejsce jest dla nas bardzo do-ty set w tych zawodach i był to set zwycięski (11:7). mieli trochę więcej szczęścia, ale trzecie miejsce jest dla nas bardzo do- ty set w tych zawodach i był to set zwycięski (11:7). Uniwersytet Warszawski walczył o miejsca 9-12, wygrywając z Uniwersy-singla też było szkoda. Tam byłam najbliżej zwycię-brym wynikiem – dodał Majchrzak, podkreślając, że jest dumny ze swojego – Trochę to do mnie nie dociera. Jestem szczęśliwy, że brym wynikiem – dodał Majchrzak, podkreślając, że jest dumny ze swojego – Trochę to do mnie nie dociera. Jestem szczęśliwy, że tetem w Konwie 3:0.stwa i to ja powinnam walczyć z Anią o złoto. To rezultatu i czując nieco rozczarowania niewielkim zainteresowaniem jego wytrzymałem ten długi turniej na świetnym poziomie, rezultatu i czując nieco rozczarowania niewielkim zainteresowaniem jego wytrzymałem ten długi turniej na świetnym poziomie, jednak jest tylko sport i z brązu też będę się cieszyć dyscypliną. – Tenis stołowy wśród polskich studentów stoi na wysokim nie przegrywając żadnego spotkania ani w drużynie, dyscypliną. – Tenis stołowy wśród polskich studentów stoi na wysokim nie przegrywając żadnego spotkania ani w drużynie, – komentowała zawodniczka AZS UE Wrocław.poziomie, ale ten sport wciąż jest sportem niszowym. Praktycznie nikt ani w singlu. Indywidualnie nigdy nie zdobyłem medalu poziomie, ale ten sport wciąż jest sportem niszowym. Praktycznie nikt ani w singlu. Indywidualnie nigdy nie zdobyłem medalu Zupełnie inaczej swoje występy przeżywała Anna. się nim nie interesuje. Mam nadzieję, że nasze medale przyczynią się do w międzynarodowym turnieju i mimo, że są to zawody się nim nie interesuje. Mam nadzieję, że nasze medale przyczynią się do w międzynarodowym turnieju i mimo, że są to zawody Zwłaszcza, że po jej myśli nie poszedł także 昀椀-poprawy tej sytuacji – dodał. uniwersyteckie, to nie codziennie zostaje się mistrzem poprawy tej sytuacji – dodał. uniwersyteckie, to nie codziennie zostaje się mistrzem nał singla. Wrocławianka mogła zrewanżować się Europy – cieszył się Folwarski, który w ten sposób Europy – cieszył się Folwarski, który w ten sposób Ece Harac za porażkę siostry, ale Turczynka też wywalczył drugie złoto Europejskich Igrzysk Akademic- wywalczył drugie złoto Europejskich Igrzysk Akademic- chciała odwetu. W rywalizacji drużynowej prze- kich. – W drużynie wiedziałem, że to na mnie spoczywa kich. – W drużynie wiedziałem, że to na mnie spoczywa grała bowiem z Anną Węgrzyn 2:3. Polka zaczęła większa odpowiedzialność, bo Konrad jest kontuzjowany większa odpowiedzialność, bo Konrad jest kontuzjowany rozważniej, prowadziła 1:0 w setach, by w drugim i muszę dać z siebie wszystko. Po tamtej wygranej na- i muszę dać z siebie wszystko. Po tamtej wygranej na- odrobić straty z 4:9 na 10:9 i być o jedną partię rodziła się wizja, że jeśli utrzymam ten poziom, to będę rodziła się wizja, że jeśli utrzymam ten poziom, to będę od triumfu. Przedstawicielka Uniwersytetu Nisat- w stanie wygrać z każdym i tak też się stało – podsu- w stanie wygrać z każdym i tak też się stało – podsu- ntasi, który zagrał we wszystkich meczach o złoto mował student Akademii Zamojskiej. mował student Akademii Zamojskiej. singla i debla, nie zamierzała się jednak poddawać. Grono polskich medalistów tenisa stołowego uzu- Grono polskich medalistów tenisa stołowego uzu- W piątym secie ograła Anię 11:3. – Liczyłam, że pełnili sportowcy z niepełnosprawnościami Klaudia pełnili sportowcy z niepełnosprawnościami Klaudia wygram, zawiodłam samą siebie. Gdyby udał się Pachuta z Uniwersytetu Rzeszowskiego była dru- Pachuta z Uniwersytetu Rzeszowskiego była dru- ten drugi set, byłoby 3:0, ale spisałam się poniżej ga w klasie 7-6, Igor Misztal w klasie 10. Student ga w klasie 7-6, Igor Misztal w klasie 10. Student swoich możliwości. W ogóle nie jestem zadowolo- Uniwersytetu Zielonogórskiego przegrał decydujący Uniwersytetu Zielonogórskiego przegrał decydujący na z tego, że z Łodzi przywiozę trzy medale. Na- o złocie mecz 11:13 w piątym secie. o złocie mecz 11:13 w piątym secie. wet gdy ochłonę i tak nie docenię tego rezultatu. DS, Robert Zakrzewski, foto: Ewa Milun-Walczak DS, Robert Zakrzewski, foto: Ewa Milun-Walczak 110066 107107111100007777